8 אגרופים בסיסיים של איגרוף מערבי

/
/
/
231 Views

[ad_1]

לענף האיגרוף המערבי היו הרבה מעריצים מאז ראשית סוף המאה ה -19 באמריקה. גם כאשר משחקי לחימה ציבוריים מאורגנים עדיין נחשבו לפשע שעונשו מאסר בכלא וקנס הם גררו עדר צופים. אבל שוב, מי לא אוהב קרב טוב?

הלחימה עד אז נראתה שונה בהרבה מהלחימה כרגע. במהלך השנים נעשו יותר מדעים ומחקרים בנושא תנועת האדם וכושר. התנוחות הזקופות בידיים נמוכות שהופכות את האגרוף המוקדם לקל לזיהוי שונו עם השנים.

במאה ה -21 הלוחמים נראים נזילים יותר, אגרסיביים יותר ובעמידה כפופה. רגליים כפופות, משקל הגוף קדימה על בהונות. שלא כמו הלוחמים של פעם, כיום, לוחם כיום משתמש בידיו ובכתפיו כדי לטשטש ולהגן על הדרך ההיא המובילה היישר אל “הנשק”, או “הכפתור”.

כלי הנשק העיקריים של הלוחמים ממשיכים להיות ידיו, בעוד שהם משתמשים בהרבה אחזקות, דחיפות והישענות על אסטרטגיות כדי לשחוק את יריבם. עם הנשק הזה, יש בדרך כלל ארסנל של 8 אגרופים ספציפיים שלוחם טוב יפתח. משמונה אגרופים אלה יש מערך מדהים של “שילובים” שניתן לזרוק כשהוא מנסה לעבור את הגנות היריב בפינה הנגדית.

רשימה זו היא תיאור קצר של 8 אגרופי האיגרוף:

  1. “הנגיחה”. אגרוף זה נזרק מהיד המובילה. הוא מהיר, לפעמים עוצמתי ומשמש או כדי “להרחיק את היריב ממך”, או כדי לשפוט את מרחקו תוך הגדרת אגרוף כוח.
  2. “הצלב”. אגרוף זה הוא מהיד האחורית והוא אגרוף כוח ישר. משמש בדרך כלל כנגד כאשר היריב שלך זורק אגרוף מהצד הנגדי.
  3. “הקרס ללסת”. אגרוף זה מגיע מיד ההובלה מהצד תוך שמירה על המרפק כפוף. המטרה היא לעקוף את ההגנה ולהתחבר לצד של הפנים של היריבים. הקרס נושא הרבה נוק -אאוט.
  4. “וו יד אחורי”. בדומה לקודם, מכיוון שאגרוף זה בא מאחור, הוא משמש בדרך כלל כאגרוף נגדי כאשר היריב שלך “השאיר את עצמו פתוח”. המטרה יכולה להיות הראש כמו גם הגוף.
  5. “וו עופרת לגוף”. שוב, מהיד העופרת “מתחברת” לגוף. המטרה היא בעיקר הצלעות או הכליות. האגרוף הספציפי הזה כה הרסני, שכאשר הוא נוחת בהצלחה, הוא סיים ריבים רבים עם היריב עדיין בהכרה.
  6. “אגרוף ידני”. אגרוף זה הוא גם אגרוף כוח. זה בא מהיד האחורית. זה דומה לצלב, עם זאת, יש לו תנועה קשת קלה אליו. מטרת האגרוף הזה היא לעבור על היריבים המכוונים לפנים של היריב. תארו לעצמכם את צורתו של קנקן בייסבול ותקבלו את הרעיון הבסיסי.
  7. “חיתוך עליון ביד עופרת”. החלק העליון משמש כשהלוחמים קרובים. מטרת אגרוף זה היא להיכנס מתחת לאחור ההגנה ולנחות על הסנטר או על “מקלעת השמש” של היריב. הראשון הוא אגרוף נוקאאוט ואילו השני הוא אגרוף “לדפוק את הרוח ממך” שמקים את אגרוף הנוקאאוט.
  8. “כף יד אחורית עליונה”. דומה מאוד לקודם. יעיל לא פחות, אבל נושא מעט פחות כוח. הסיבה לכך היא שהרגל האחורית לא נמצאת במיקום כדי ליצור כוח כלפי מעלה כמו הרגל המובילה.

רשימה זו של 8 אגרופים היא מה שרוב המתאגרפים משתמשים בו כארסנל שלהם נגד יריבם. כל אחד יכול להשתמש בהם והם לא חייבים להיות מתאגרף כשלעצמו. תרגול עקבי הוא אימון מעולה בפלג הגוף העליון שיש לו יתרונות רבים. לא פחות מזה הוא בניית שרירים ובמקביל שריפת קלוריות.

[ad_2]

Source by Bryan E. Williams

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved