5 טיפים מעולים שיעזרו לכם לטפל במדי הטאיקוונדו שלכם

/
/
/
185 Views

[ad_1]

למדי הטאקוונדו, או הדובוק, יש סגנון משלו שהופך אותו לייחודי לדיסציפלינה מסוימת זו. טאקוונדו הוא סוג של אומנויות לחימה שמוצא את מקורותיה בקוריאה והופעל לשימוש עם קבוצת הכוחות המיוחדים הנקראת Hwarang. באמצעות התפתחויות של כמה מיזוגים של סגנונות, טאקוונדו מעצב את מראהו. כעת, אחת מאומנויות הלחימה המתורגלות ביותר בעולם, טאקוונדו היא גם אחת משתי אומנויות הלחימה היחידות שהיו במשחקים האולימפיים.

כמו בכל סוג של אומנויות לחימה, הדרך שבה אתה מטפל בדבוק שלך היא בעלת חשיבות חיונית. יש הרבה מסורת העוסקת באומנויות הלחימה וזה לא עוצר במדי הטאיקוונדו. כל דבר, החל מהגודל שאתה קונה ועד הדרך שבה אתה מכבס אותו, חשוב לך כאשר אתה מופיע בדוג’אנג או בדוג’ו, מוכן להתאמן, ללמד או לבדוק.

בחר את הגודל המתאים לתלבושת שלך

שלא כמו בגדים רבים אחרים, הדובק אינו בגודל קטן, בינוני או גדול. הם יכולים להיות בגודל של סנטימטרים המתאימים לגובה שלך, או עם מספר בין 00 ל 7. כל אחד מהם תלוי בגובה, במשקל ובגודל המותניים. בחירת הגודל הנכון חשובה מאוד מכיוון שהיא תכתיב כמה טוב תעשה את זה בתרגול שלך. מכנסיים ארוכים מדי יגרמו לך לדרוך על הכפפות ולאבד את שיווי המשקל. חולצות צמודות מדי לא יאפשרו לך לנוע בזריזות או בקלות.

בחר את הצבע הנכון לתלבושת אומנויות הלחימה שלך

אחת הטעויות הרבות שאנשים עושים בעת רכישת מדי הטאקוונדו היא רכישת צבעים שונים. רוב בתי הספר דורשים שתלמידים מתחילים ילבשו את כל הדובוקים הלבנים ללא קישוט כלל. כמובן, זה תלוי בסנסיי, וכמה שיעורים ניתנים ללבישת חולצות. צבעוניים, או בעלי צבע שחור סביב הצווארונים, שמורים למי שהם חגורות שחורות או על סף השלמת הבדיקה.

לבישת המדים בצורה הנכונה

מלבד רכישת המדים המתאימים לך, יש להקפיד גם על הדרך בה אתה לובש את הדובוק שלך. את המכנסיים לובשים כשהתווית מלפנים מבפנים. בדרך כלל יש קשרים עבורך כדי להדק את המכנסיים לגודל נוח. החלק העליון נמשך בערך כמו חולצת טריקו, אבל עם טוויסט קטן. יש גומי שעובר סביב המותניים שלך לכפתור מתחת לדש כדי למשוך את הגב חזק. ודא כי הגומי מוסתר על ידי החלק העליון שלך ולא תלוי.

תפרו תגים בזהירות על מדי הטאקוונדו שלכם

אחרי שהלכת לטורנירים, או שפשוט הראתה את בית הספר שלך, כדאי לתפור תיקון על המדים שלך. וודא תמיד שהתיקון תפור בצד שמאל של הדובוק שלך ועם תפרים קטנים. הדבר האחרון שהסנסיי שלך רוצה לראות הוא תיקון תפור במקום לא נכון.

היזהר מאוד בעת שטיפת הדובוק הטאיקוונדו שלך

לאחר כל אימון הקפד לשטוף את המדים שלך. השתמש במים קרים במחזור עדין ותלה אותם מיד לייבוש. לאחר הייבוש עליך תמיד לגהץ את המדים שלך כדי להבטיח שאין קמטים.

[ad_2]

Source by Margaret A Dicks

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved