שולט ביריב גבוה יותר בטייקוונדו

/
/
/
203 Views

[ad_1]

השאלה היא, איך אתה מנצח כאשר רגלי היריבים שלך פשוט ארוכות מדי. ובכן, אני בעצם 6 ‘3 “ואני יכול להגיד לך ממקור ראשון מה ציונים עלי ומה לא. רוב קרבות הטאקוונדו שלי היו נגד יריבים או בגודל שלי או קצר יותר. אפילו באזרחים, חלוקת המשקל הכבד. יש כמה בחורים בגובה 6 רגל שמשקלם סביב 200.

בכל פעם שהייתי משתתף בטורנירים קטנים יותר, אז התחברתי לחבר’ה של 5 ‘8 “או 5’ 10”. שנאתי את זה. למעשה אני לא צריך להיות כל כך מהר להגיד שאני שונא את זה. שנאתי את זה כשהם ידעו מה הם עושים.

ראשית, בואו נדבר על מה שלא עובד …

הולך איתי עד רגל. נקווה שזה ברור. אתה אף פעם לא רוצה להחליף בעיטה על בעיטה עם מישהו שיש לך 4 עד 6 אינץ ‘עליך. יש אזור שיש לכולם. אני קורא לזה האזור האדום שלך- אדום המסמל “אזהרה”. האזור האדום של כל אחד שונה וגודלו נקבע לפי טווח הנגיחה שלך.

מכיוון שאני 6 ‘3 “, יש לי אזור אדום גדול יותר שהכי הכי. זה אומר גם שאם אתה קצר ממני, אתה נכנס לאזור האדום שלי לפני שאני נכנס לאזור שלך. במילים אחרות, בזמן שאתה מנסה כדי להתקרב מספיק כדי לקבל בעיטה פנימה, אני כבר מבקיע עליך.

לאחר מכן, אולי תנסה להציף אותי במהירות. רעיון לא רע, אבל גם לא הטוב ביותר. בכל פעם שהייתי נכנס לזירה עם מישהו נמוך ממני, אני מניח שהוא ידלק מהר. הדבר הראשון שאני עושה הוא ליצור קצת מרחק, ואז אני מסתובב קצת. אני לומד כמה מהר הם באמת יכולים לנוע. אני מציין כמה מהר הם יכולים לסגור את הפער בינינו. אחרי שאני רואה כמה הם מהירים באמת, אני פשוט מתאים את הפער שלי כדי שאוכל להתחיל להבקיע.

השורה התחתונה היא, המהירות טובה, אבל כשמדובר ביריב גבוה יותר, הם פשוט יפצו עם מרחק. מול יריב גבוה יותר, מרחק רב מדי הוא האויב שלך. ליריב שלך יש צעד שהוא לרוב פי 1 וחצי שלך. אחרי שאתה עושה 2 צעדים קדימה, היריב שלך כבר במרחק 3 צעדים משם, ואז WHAM … הם יתנו לך את זה עם בעיטה בבית עגול.

אם כן, מהי האסטרטגיה הטובה ביותר? אם אתה רוצה לשלוט ביריב הגבוה שלך בטאקוונדו, עליך להשתמש בשיטה שנקראת BTC This מייצג Bait, Trap, Counter. שימו לב, כי זו שיטת הניקוד האולטימטיבית של טאקוונדו נגד יריבים גבוהים יותר, ואני שונא את זה! כמובן, רק כאשר הוא משמש נגדי.

ככה זה עובד…

כאשר המשחק שלך בטאקוונדו מתחיל מול יריב גבוה יותר, אתה ממתין. למעשה, אתה מחכה במצב הגנתי גבוה. היו מוכנים ל whojin (להחליק לאחור) ולשחרר בעיטת וו ספין או בעיטה אחורית אם היריב שלכם אגרסיבי מדי. אחרת, חכה רגע, ואז נתחיל באסטרטגיה של BTC

לאט לאט, אנחנו מתקרבים ליריבנו- מוודאים שלא להתחייב מוקדם מדי. טכניקה זו ידועה בשם פיתיון. אנחנו בעצם גורמים לעצמנו להיות רגישים להתקפה כשהמטרה העיקרית היא התקפה נגדית לפני שיהיה להם סיכוי להבקיע.

הזמן הטוב ביותר עבורך להתמודד הוא במהלך המלכודת. חלקיק השנייה שהיריב שלך מתגעגע אליך ידוע כמלכודת. כהערה צדדית- זו הסיבה שחשוב מאוד לבעוט ולהוריד את הרגל הזו לרצפה באופן מיידי, כך שלא תיתפס בפח. ככל שהיריב גבוה יותר, לוקח להם יותר זמן להוריד את הרגל. זה הופך מלכודת קלה יותר. במהלך המלכודת הזו, זה הזמן שבו אתה פורק את ההתקפה הנגדית שלך.

אם החליפה החזקה שלך היא בעיטה אחורית, אז אתה תמורת פיתיון בעמדה פתוחה (הבטן פונה לאותו כיוון), ותנסה למשוך את בעיטת ביתך בסיבוב. אם החליפה החזקה שלך היא בעיטת וו ספין, הפיתיון בעמדה סגורה ונסה למשוך בעיטה מהירה של היריבים שלך (דילוג על בעיטה עגולה של רגל קדמית). אם אתה באמת אחד מאותם לוחמים קצרים ומהירים יותר, אתה יכול לדרוך לרוחב ולעשות כל סוג של דלפק שאתה רוצה, ממש אחרי הפיתיון.

בסדר, מה קורה כשהיריב שלך מבין מה אתה עושה? ובכן, אתה מציץ עוד יותר קרוב, לפחות עד לנקודה שבה אתה עדיין מצליח להשיג את ההתקפה הנגדית.

כשזה עבר, אתה מסווה את ה- BTC על ידי תנועה אגרסיבית סביב הטבעת. נעים באגרסיביות, ואז הפיתיון במהירות ובכך גורם ליריבך להיבהל ולקוות לתקוף.

בהצלחה באימון שלך!

[ad_2]

Source by Duncan Richardson

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved