קראטה כפי שהוא צריך להיות ואיך שהוא

/
/
/
246 Views

[ad_1]

אמני לחימה רבים עמידים בפני שינויים ומאמינים שאם שינוי חייב להתרחש הוא אמור לקרות לאט באמצעים קונבנציונאליים. הם מאמינים שדברים נעשים בדרך מסוימת מכיוון ששנים של ניסוי וטעייה הוכיחו כי דרכים אלה הן יעילות. הם לא צריכים סיבה לעשות דברים כפי שתמיד עשו אותם- העובדה שתמיד עשו זאת כך היא סיבה מספקת.

רוב אמני הלחימה יכולים לשמוח בשמחה לאורך שנים ולעשות את אותן תנועות חוזרות ונשנות. אבל אולי הגיע הזמן שחלקם ימשיכו הלאה. אתה מבין, למדתי מזמן כי הקפדה על שיטה קבועה של תנועות ומושגים שנקבעו מראש לא הייתה הדרך להתאמן ביעילות. למרות שלמדתי דברים כלליים על לחימה ופעילות גופנית לא די בכך שרציתי יותר לא יותר דג’ו חסכון אלא טכניקות הגנה עצמית הישרדותיות, לחץ נבדק כדי שאדע שהם אכן עבדו במריבה אלימה בחיים האמיתיים. אז לקחתי את מה שלמדתי מושגים ולא כללים הייתי לוקח קצת כאן מוריד משהו שם משנה כמה דברים שלמדתי גם במקומות אחרים גם אז, ממציא קצת משלי ופתאום הכל יתחיל לעבוד בשבילי .

למדתי לעשות דברים אחרת בלי הנחות מדעיות שלמדתי אם זה עובד, השתמשו בזה אם זה לא זורק את זה ושהחבר שלי הוא מה שרוב המערכות הלוחמות עושות. הוא מסיר את מה שאתה לא צריך ומחליף אותו במה שבאמת עובד. מה גם שהוא עושה בצורה מהירה וקלה ללמידה מכיוון שחיילים (הצבאיים) שעליהם מבוססות רוב המערכות הלוחמניות יש טווח זמן מוגבל מאוד ללמוד את הטכניקות האלה כך שהן צריכות להיות פשוטות לזכירה וגם גבוהות מאוד. יעיל כאשר משתמשים בו באמת. אין צורך ללמוד מאות טכניקות ושילובים שונים או מחויבות לכל החיים על מנת לגרום לאותם מהלכי קראטה לפעול. למרבה הצער, כך בדיוק מקימים רוב בתי הספר לאמנויות לחימה.

אך האם זה מה שהמתרגלים באמת מחפשים האם אנו מתייחסים למסורות ולשיטות כמובן מאליו, תוך תרגול קראטה או אומנויות לחימה אחרות. השתופפות, הטקס והשפה הפכו לחלק מקובל ואינטגרלי מהאימון או שמא המסורות התרבותיות שהולידו את הפופולריות של הקראטה. אך האם הטקסים והמסורת הללו מאפילים על הכוונה הלוחמית האמיתית? עבור חלק התשובה היא כן, הקרטה ג’י (המדים) הלבן או הצבעוני עטור תגים או דמויות קאנג’י יפניות.

אחרי הכל, הקאטה עצמה היא טקס ישן ומסורת התנועות מוגדרות בבירור ונלמדות בצורה פורמלית אך עבור מתרגלים רבים אין הבנה מה משמעות התנועות או כיצד יש להשתמש בהן כך שרבים שמתרגלים קאטה שהם עושים. כל כך פשוט לתנועה, תיאום ופעילות גופנית ולחלקם כחלק מתהליך רוחני.

עם זאת, אני מבין שהרעיון הזה יבוא הרבה יותר קל לאמני לחימה שאינם נקבעים בדרכם לעשות דברים כפי שאומרים להם לעשות או כפי שהם תמיד עשו. כמובן שיהיו כאלה שנראה שיש להם מושג קבוע מראש מה הם עושים יעבדו ברחוב ולכן ממשיכים לעשות את אותו הדבר בכל מקרה; לא סביר שהם ישתנו.

אימון מסוג לחימה יגדיל את הידע שלך בטכניקות מתמצא ברחוב שהן יעילות מספיק בכדי לשמור אותך רוב הזמן ביצירה אחת. העבר את עצמך ללחימה מטווח קרוב, לחץ על זה. כתוצאה מכך תהיה מוכן יותר מכפי שאתה חושב להגן על עצמך אם יעלה הצורך.

כפי שנאמר לעיל, ניתן למצוא את רוב הטכניקות הללו בכל מקרה בקרטה קאטה אם אכפת לך להסתכל מספיק טוב ולהקדיש המון זמן לנתח אותן נכון. רוב האנשים לא יכולים ובוחרים לוותר על המראה.

אבל קאטה היא שיטה ליישומי הגנה עצמית ועקרונות לחימה שנשמרים בתוך צורת הקאטה, כך שלחלקם הטקס של ללבוש ג’י, להשתחוות למקדש ולהתאמן עם כלים מסורתיים מספק את צרכיהם הלוחמיים.

ברור שאחרים הם רוצים להיפטר מהמדים המסורתיים, לחגור את כל האימונים הטרום טקסיים כי הם מרגישים שזה מיותר ואין להם מקום באומנויות הלחימה של ימינו. הם רוצים משהו שעובד עבורם עכשיו ברגע שהם יוצאים מהדוג’ו (אולם האימונים) או לפחות נותנים להם הזדמנות לחימה, אז האם למסורת ולטקס עדיין יש מקום יותר, מבלבל לא?

הערה אחרונה, הקרטה לאמנויות לחימה בפרט, כוללת טכניקות רבות להגנה עצמית מוכחות בתוך המערכות המגוונות הרבות שהחדשות הרעות הן, שנדרש למתרגל שנים של אימונים אינטנסיביים באותן הטכניקות האמורות כדי לגרום להם לעבוד באמת. עם זאת, זה אמר שתמיד אמליץ ללמוד אומנות לחימה כי יש להם כל כך הרבה מה להציע לאדם בכל כך הרבה תחומים. אבל שקול להוסיף הכשרה מסוג לחימה לתכנית הלימודים באומנות הלחימה שלך בהחלט תעניק לך יתרון תחרותי וחשיבה כדי שתוכל להתמודד עם עימות אלים שעלול להתרחש ואולי לא וכך הוא צריך להיות ואיך שהוא.

להישאר בטוח.

[ad_2]

Source by Buzz Campion

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved