קונג פו מנוף לבן מספק את הקשר החסר בקראטה

/
/
/
196 Views

[ad_1]

קונג פו עגור לבן הוא אומנות לחימה סינית חזקה וישנה. אומרים שהוא פותח על ידי בת למשפחת פאנג במחוז פוג’יאן, אבל זה אולי לא נכון. עקוב אחר השושלת אחורה קצת יותר, ונראה שיש קישור מובהק ל-Bak Mei.

כדי להבין את סגנון הקונג פו הישן הזה, צריך כנראה לנתח קראטה קאטה כמו סנצ’ין והאקוצורו. סנצ’ין קאטה, במיוחד, קיימת בבתי ספר רבים לקראטה, אך הגרסה המוקדמת והפחות מדוללת ניתן למצוא ב-Uechi Ryu Karate. בחינת הטופס במערכת זו ותראה את התלות בעמדת שעון החול ודמיון תנועת היד.

הבעיה עם הווריאציות היפניות, לדעתו של מחבר זה, היא שהצורות נלמדות עבור מתח דינמי (בניית שרירים), נשימה או סתם טכניקה. אם לומדים את הגרסאות המוקדמות יותר של צורות העגור הלבן, יראו את התנועות המוצגות יותר ליצירת הצ’י. התנועות עדינות יותר, ובכל זאת העמדה נטועה עמוק, וכך מותר למוח להחדיר דמיון ורצון לתנועות.

תחזור עוד קודם, לווריאציה של Bak Mei של קונג פו עגור לבן, ותראה נפיצות שנועדה לקרב אינטנסיבי. האגרופים לא חוזרים לגוף בין ‘השקה’, והגוף כולו נכנס לכל תנועה. התוצאה היא מהירות ואכזריות שמתעלות על וריאציות הקראטה של ​​הצורות.

ההיסטוריה של טופס זה, כפי שצוין, עשויה להיות מבלבלת. יש את גרסת הקראטה, והיא קשורה לסין בעיקר דרך Uechi Ryu ולימודי Kanbun Uechi. אומרים שהוא בילה כשלוש עשרה שנים בלימוד שלוש צורות קונג פו ספציפיות, שלכולן, אם יש לבטל את ההתמקדות במתח דינמי, יש דמיון לקונג פו סיני עגור לבן.

בסין, האגדה היא שהקונג פו הייחודי הזה נוצר על ידי בת למשפחת פאנג. אומרים שהיא למדה קונג פו עם אביה, ולאחר מכן קיבלה השראה מתנועות ההגנה העצמית של עגור לבן שהדוף מקל שהיא דחפה אליו. אמנם נראה שיש קשר, אבל זה נראה יותר כמו אגדת הוראה, והאמת היא כנראה שושלת, ולא השראה.

האפשרות החזקה ביותר היא שמקורם של צורות אלה בבית הספר בק מי קונג פו. באק מיי חזק במחוז פוג’יאן (פוקיין) בסין, ואמנות הלחימה הייתה יכולה לעבור בקלות למשפחת פאנג. זה מאפשר גם אפשרות של חיבור קראטה.

לסיום, אם בודקים את המבנה והמהלכים של הטופס, תוך שימת לב לגרסאות אואצ’י קראטה של ​​סנצ’ין ולגרסאות באק מיי של הטופס Jik Bo, אפשר לראות קשר מובהק. למען האמת, המחבר ממליץ לחפש את כל הגרסאות של הצורה, ולזקק אותן כדי להתמקד במתח דינמי, נשימה, טכניקה, נפיצות או כל מה שתרצו לחקור. צורות כמו סנצ’ין, האקוטסורו ודומיהם טהורות מאוד בשושלת הקונג-פו של העגור הלבן שלהן, ואולי גם החוליה החסרה לקראטה.

[ad_2]

Source by Al Case

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved