פותחי משפט מילוליים – איך כותבים פרוזה אתלטית

/
/
/
190 Views

[ad_1]

מכיוון שאנגלית היא השפה השנייה שלי, אני מאוד זהיר כשאני כותב את הביטויים, הסעיפים והמשפטים שלי. בחלק גדול מהכתיבה שלי אני משתמש ב ‘מילוליות’. מכיוון שאני משתדל להפוך את הפרוזה שלי לחזקה וספורטיבית, אני רוצה לחלוק את מה שלמדתי בנושא זה.

אם קורא מוצא את פותח המשפטים הבאים:

מזגזגים ושוזרים מסביב …

מבלי להזכיר נושא אפילו, המחבר מעצב דימוי במוחו של הקורא, שאין לו ברירה אלא לרוץ קדימה כדי לראות מהו הדבר הנע בצורה כזו. צורות ההשתתפות של פעלים המסתיימות ב- -ing (זיגזג ואריגה) לא רק משקפות תנועה, אלא גם יוצרות ציפייה ותמריץ לספק את הסקרנות. ולכך שואפים כל המחברים; כלומר להעסיק את הקורא, להיות סקרן, לנחש מה עתיד לקרות.

סקוט פיצג’רלד במכתב לבתו ציטט פסוק משירו של קיט חוה של אגנס הקדוש, כדי להצביע על איך משתתפי הפועל נעים ונושאים את המשפט:

הארנב צלע רועד בין הדשא הקפוא.

צורות השתתפות מסתיימות גם ב- -ed ו- -t, או -en (בכמה פעלים לא סדירים).

כאשר שומעים ציווי, שמים לב, כמו כששומעים: “אל תעשה את זה!” גם כשהפקודה כפופה ושיחה, הקורא שם לב, כמו כשהרמן מלוויל מושך את הקורא אל מובי דיק המונומנטלי שלו עם הציווי: “תקרא לי ישמעאל”.

פעלים ומילולים אורזים ומשחררים אנרגיה מסוג ייחודי שחלקים אחרים של הדיבור אינם עושים; לכן כותבי המאסטר לומדים ושולטים בשימוש בהם. האם תהית פעם מה גורם לכתיבה גסה, דוהרת וחסרת נשימה? התשובה היא: לבטא את עצמך בפעלים ובמילים.

בואו נגדיר את המילים:

מילוליות הן צורות פועל שאינן משמשות כפועלים, אלא כ:

שמות עצם: הגנרל פוטר בגלל נסיגה. [Where ‘retreating’ is a gerund noun].

נושאים: לבשל היה מטרד. [Where ‘To cook’ is an infinitive acting as subject].

שמות תואר: מטוס מעופף עלול להיות מסוכן. [Where ‘flying’ is an adjective that modifies ‘planes.’].

פתגמים: לסנאטור לא הייתה סיבה לשקר. [Where ‘to lie’ is an infinitive functioning as an adverb].

כי מילולית היא בעלת עוצמה כפותחי משפטים אין ספק. עם זאת, סופרים רבים-אפילו כותבים מצליחים-מעדיפים לפזר בכתיבתם תארים ותארים מתאימים; לדוגמא: אין ספק שהגנרל החלש פוטר בשל פחדנות.

בואו נודה שהפועל, בשפה האנגלית, הוא מלך; וכמו במשחק שחמט כל החלקים האחרים (כולל המלכה), למרות שהם חשובים ועוצמתיים, הם כך ביחס למלך.

כותבים לא זהירים משתמשים בפועל ‘להיות’ ברציפות, וזה סימן לכתיבה חלשה. לכן, כדי להפוך את הכתיבה שלך לחזקה, פעל על פי הנחיה פשוטה זו: העדיף מילוליות ופעלים חזקים; הימנע מפעלים חלשים. ואפילו כשאתה משתמש ב’להיות ‘כקופולה, מצא דרך לחזק אותו במילים מילוליות.

סקוט פיצג’רלד ערך רישום במחברת, המראה את עיסוקו-או אובססיה, אפשר לומר-בפעלים: נשכחים נסלחים.

מילולים מגיעים בצורות שונות וכולם יעילים מכיוון שהם כוללים צורת פועל. כל כך חזקים הם המלים האלה עד שכותבי אמן משתמשים בהם לא רק לפתיחת משפטים, אלא גם לפתיחת פסקאות-אפילו ספרים.

[ad_2]

Source by Marciano Guerrero

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved