סודות טכניקות נשימת הקרטה

/
/
/
201 Views

[ad_1]

אם אתה בן אדם ממוצע, ייתכן שאתה חי אך אינך נושם. . . נכון, כלומר. האמריקאים לוקחים נשימה כמובן מאליו, אבל האם ידעת שזה באמת תרגיל חשוב? טכניקות נשימה נאותות מעוררות את פעולת הלב, מגבירות את זרימת הדם, מרוקנות את הפחמן הדו חמצני מהדם, וגורמות לתיאום שרירים טוב יותר ופעיל יותר. אבל אבוי, כל כך הרבה מאיתנו מתמסרים לנשימה רדודה, לנשום בפה ולחלקנו -ברגע של ריכוז עז -אפילו לשכוח לנשום!

בקראטה אתה צריך את הכוח הגופני והפסיכולוגי המרבי ברגע קריטי. לעתים קרובות אתה מופתע מיריב; יש לך חיסרון קל. אתה מתרגש, סומק; אתה מתגעגע לדופק; קוצר נשימה! זה הזמן שבו תרגילי נשימת הקרטה שלך יבואו לעזרתך. תרגילים אלה, כאשר הם מבוצעים כראוי, יאמנו את גופך לפעול ביעילות שיא אפילו ברגע של סכנה קיצונית! גם אם תיתפס כבלתי מודע, קוצר נשימה, תוכל להגן על עצמך בהצלחה.

יציבה נכונה

התנאי החשוב ביותר לנשימה נכונה אינו קשור כלל למערכת הנשימה. זו יציבה נכונה! אם הכתפיים שלך צונחות קדימה. . . הצוואר שלך צונח. . . הבטן שלך מתנפחת … אם עמוד השדרה שלך מתעקל בזמן שאתה הולך והגב שלך נראה כמו האות “S”, אז אחי, שים לב! אתה יכול ללמוד את כל הטכניקות והעקרונות של קראטה, אך ללא יציבה נכונה לעולם לא תוכל לבצע תרגילי נשימה נכונים. החלט עכשיו לעמוד זקוף, גב ישר, ראש למעלה, כתפיים אחורה. כעת נתאר את עמדות הנשימה הפופולריות ביותר.

עמדות קבועות

קל לבצע את טכניקות הנשימה הראשונות. עמדו ישרים, ידיים לצדכם, בטן רגועה, ראש למעלה. נשוף לגמרי. ואז חכה שנייה. עכשיו שאפו. עצור את הנשימה שנייה ואז נשוף. זהו תרגיל הנשימה הבסיסי. הוא מלמד אותך שליטה על שרירי הנשימה והמילוי הנכון של הריאות שלך.

תרגיל נוסף בעמידה מתבצע בצורה הבאה: לסגור את הידיים מאחורי הצוואר. כאשר אתה נושף אתה מרים את הידיים גבוה למעלה בגב עד כמה שאפשר ומתארך כלפי מטה, מיישר את הידיים תוך כדי שאיפה. עשה זאת מספר פעמים.

עדיין תרגיל שלישי מתבצע בצורה הבאה: ראשית, הרם את הידיים גבוה מעל הראש. התכופף קדימה וגע בבהונותיך בזמן הנשיפה. חזור למיקום המקורי תוך כדי שאיפה. תרגילי נשימה אלה ממש מרוקנים את הריאות מזיהומים.

שיטה רביעית לתרגול נשימה בעמידה היא זו: לעמוד זקוף. הניח את זרועותיך ישר לפניך, ובגובה הכתפיים. תוך כדי שאיפה אתה מחזיר את הידיים אל הכתפיים. כופפו את המרפקים אך היו בטוחים שהם בגובה הכתפיים. כפה את המרפקים היטב לאחור. שיטה זו מסייעת להרחיב את החזה הקדמי העליון שלך.

שיטה חמישית מכונה בצחוק תרגיל “נדנדה בסירה”. לאחר הנשיפה, אתה מכופף את הגוף לצד ימין ומרים את זרוע שמאל ישר כלפי מעלה תוך כדי שאיפה; לאחר מכן הורד את הזרוע וחזור למצב הנוקשה המקורי בזמן הנשיפה. לאחר מכן כופפו את גופכם שמאלה, הרימו את הזרוע הימנית כשאתם נושמים פנימה, וחזרו למצב הזקוף המקורי בזמן הנשיפה. שיטה זו מסייעת בהרמת הצלעות התחתונות.

למד את טכניקות הנשימה הנכונות והקרטה שלך ישתפר.

[ad_2]

Source by Ruth Cracknell

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved