מטרת צורות טאקוונדו

/
/
/
218 Views

[ad_1]

בדיוק בדקת חגורה חדשה … מה הלאה? צורה חדשה, סביר להניח … ידועה גם כדוגמאות, פום או היונגס. כעת, תעבור שוב את תהליך השכלול הטפסים שלך לפני בדיקת החגורה הבאה. אתה יכול לשאול את עצמך, מה המטרה של כל הצורות האלה?

כמתרגל טאקוונדו במשך למעלה מ -30 שנה, עברתי מעגלים מלאים במטרה של הפריטים שאנו מתרגלים בכיתה. למעשה, עשיתי כמה מעגלים מלאים לגבי צורות. בימי הצעירים כלוחם בסגנון נקודתי תחרותי, לא אהבתי יותר מדי צורות. התאמנתי עליהם והצלחתי. למעשה, עשיתי ממש טוב בכל טורניר שהתמודדתי בו. מה שבאמת התעניין בי זה החיסכון. בשביל זה חייתי.

מצאתי כל דרך להצדיק שלצורות אין שום קשר לדירוג. לדוגמה, מתאגרף אינו עושה צורות. קיקבוקסרים לא יוצרים צורות. מתאבקים לא עושים צורות. ענפי ספורט אחרים אינם עושים צורות. מדוע עלי לשים לב לצורות רבות. אני הגיוני של הוגה דעות כפי שאתה יכול לקבל. אני יצדיק וחשב כמעט הכל. זו כנראה הסיבה שסיימה תואר בהנדסה. אגב, פרשתי לאחר שנה.

שמעתי אחרים טוענים שלמתאגרפים, קיקבוקס ומתאבקים אכן יש צורות. הם פשוט נעשים בצורה אחרת. הו, ניסיון כל כך עצוב ליצור דמיון. להלן תגובתי- לאותם ענפי ספורט אחרים יש שילובים ותרגילים, בדיוק כמו שיש לנו בטאקוונדו, אבל הם עדיין לא עושים רצפי טכניקות משוננים, המורכבים באורך של 15 עד 30 צעדים.

אוקיי, כאן סוף סוף עשיתי את המעגל המלא הראשון שלי. טאקוונדו הוא לא ספורט. לכן אין להשוות אותו לענפי ספורט אחרים. התחלתי לראשונה ב- ITF, ועכשיו אני ב- WTF, ועדיין … אני חושב שהתרגול שלנו הוא סוג של אמנות על פני ספורט, בלי קשר לכמות התחרות שעשיתי ושהאקדמיה שלנו עדיין עושה. לטאקוונדו יש מרכיב ספורט, למעשה, לרוב אומנויות הלחימה יש מרכיב ספורט. לטאי צ’י יש אפילו תחרות.

בשלב זה הבנתי שזה לא הוגן להשוות את מה שאנחנו עושים כמתרגלים טאקוונדו למתאגרפים. טאקוונדו, ורוב אומנויות הלחימה, ממוקדות סביב בניית עצמך מבפנים החוצה. להיות אדם בעל אופי גדול. אדם שחי על פי דיירים מסוימים- אדיבות, יושרה, התמדה, שליטה עצמית ורוח בלתי ניתנת לריפוי. אומנויות לחימה נוצרו לפני אלפי שנים כדי להגן על אדמות, וקיסרים, כמו גם להגנה אישית בעת נסיעה למרחקים גדולים.

ההיסטוריה העתיקה מתארת ​​אימונים של לוחמים עם רצפים של טכניקות בעלות שינון. סביר להניח שצורות אלה שימשו לשמירה על הלוחמים חדים ובכושר נפשי בעת אימון סולו. ביצוע טפסים מאפשר לך לדמיין התקפות של יריבים מרובים. תאר לעצמך, אתה נזיר, לפני 3000 שנה, נוסע למספר שבועות … לבד. אתה צריך אמצעים לפתח את עצמך פיזית ונפשית. טפסים יאפשרו לך לדמיין תוקפים, בעוד שאתה מתגונן בטכניקות נפץ. בכל פעם שאתה מבצע טכניקה בצורה שלך, אתה מבצע בעוצמה, מיקוד ודיוק. האימון מפתח את הטכניקה שלך מחזרה על גזירה, כמו גם על המיקוד והמשמעת המנטליים שלך.

עכשיו קל ליפול מהעגלה הלוחמת העתיקה כשאתה מתחרה. יש לי שותפי אימון וציוד להתאמן עליו. אני לא צריך לאמן סולו עם טפסים כדי לפתח את כישורי החיסכון שלי. שוב, נימקתי מדוע ניתן לשים את צורות הטאקוונדו שלי על המבער האחורי של האימון שלי.

אה, חחח !!! סוף סוף זה היכה בי. זה בוהה בי לאורך המעגל המלא הראשון שלי עם חשיבות הצורות. ראשית, הרשה לי להסביר כי לטפסים יש יתרונות רבים-

1. צורות טאקוונדו עוזרות לך לבנות כוח בטכניקות ספציפיות על ידי ביצוען באופן קבוע באופן עוצמתי.

2. צורות טאקוונדו משמעות את גופך לשלוט בנשימה שלך על ידי נשיפה על ביצוע טכניקות ושאיפה בין לבין.

3. צורות טאקוונדו מלמדות את גופך איזון טוב על ידי ביצוע בעיטות, חסימות וחבטות בעוצמה, אך לאחר מכן שמירה על יציבה נכונה ומיקום כף הרגל והיד מבלי להכיל את עמדתך. טכניקה טובה היא בעלת החשיבות הגדולה ביותר בצורות מכיוון שהיא מאתגרת אותנו ביותר עם תיאום ואיזון.

4. טפסי טאקוונדו מציעים לנו אמצעי “לרוקן את הכוס שלך”. ריקון הכוס שלך הוא סימבולי לחיים. יש רק כל כך הרבה מתח וכל כך הרבה משימות שאתה יכול לאפשר למוח ולגוף שלך להתמודד. טפסים היא פעילות המאפשרת לך לשחרר כמה מהלחצים שצורכים אותך נפשית. תרגלו טפסים במשך 30 דקות אחרי יום ארוך ומלחיץ, ותבינו את המשמעות האמיתית של “לרוקן את הכוס”.

עכשיו זה לא היתרון הגדול שיש לטפסים. היתרון הגדול חוזר עד הלוחמים הקדמונים. זה מצחיק איך היתרונות הגדולים ביותר הם הזמן שנבדק מזמן. היתרון הוא- ויזואליזציה. 90% מכלל הספורטאים האולימפיים הם מדמיינים. 90% מאנשי העסקים המצליחים במדינה זו חזו את הצלחתם.

אז איך אפשר לנצל את האיכות היוקרתית הזו? אתה מתאמן! ויזואליזציה היא אומנות שאפשר לשלוט בה. אם אתה מבצע את צורות הטאקוונדו שלך באופן שגרתי המתמקד רק בטכניקה, שיווי משקל ונשימה, חסר לך מרכיב ענק אחד. כדי לפתח את כישוריך כממחיש חזותי רב עוצמה, עליך לדמיין כל התקפה שאתה חוסם וכל מטרה שאתה מכה. תרגיל נפשי זה כה עוצמתי, שהוא אמור להמשיך הלאה בשארית חייך.

יש הרבה ספרים על חוק המשיכה, אז לא אכתוב על זה, אבל הנחת היסוד של חוק זה היא ויזואליזציה. אם יזמים עושים את זה, אנשי עסקים עושים את זה, ספורטאים אולימפיים עושים את זה, לוחמים עתיקים עשו את זה, וזה גרם להם להצליח, הייתי אומר שכדאי לעשות את זה.

“חכה רגע … אני באומנויות לחימה להגנה עצמית, לא בשביל איזה קורס הצלחה עסקית.” שיהיה. כל שלב בצורתך הוא הגנה או התקפת נגד לתוקף. ככל שתדמיין יותר את ההתקפות האלה ואת ההגנה שלך ותתמודד נגדן, כך זה יהיה מיומן וטבעי יותר, אם תיתקל בהתקפה דומה. זו הסיבה שאתה לומד מספר צורות בטאקוונדו. כל צורה מציעה לך נקודת מבט ידועה על התקפה מסוימת. ככל שאתה מכיר יותר צורות, כך יש לך יותר כלים נפשיים ופיזיים לשימוש.

מעגל מלא שני, עכשיו הושלם. אני בטוח שאעשה בקרוב עוד מעגל מלא. למעשה, אני מחפש סיבה לעשות את המעגלים האלה, כי זה מאפשר לי להמשיך לצמוח כטאקוונדואיסט. כמו שאנשים גדולים אחרים לפניי אמרו, “כשאתה לא גדל, אתה נרקב.” זה חוק הטבע הטבעי.

בהצלחה באימון שלך!

[ad_2]

Source by Duncan Richardson

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved