מדוע טאקוונדו כל כך פופולרי

/
/
/
221 Views

[ad_1]

ראשית, הרשה לי להגדיר את הסצנה. אני לא מאסטר טאקוונדו. ואפילו לא חגורה שחורה. למעשה, אין לי חגורה בכלל. אכן, מעולם לא הייתה לי חגורת טאקוונדו. אז למה, אתה רשאי לשאול, האם אני כותב מאמר על טאקוונדו?

הסיבה פשוטה. בעבודתי היום -יומית בחברת בניית צוות מובילה בבריטניה, מספר גדול באופן מפתיע מחברי צוות האירועים הרחב שלנו לאורך השנים הם מתרגלים בטאקוונדו. רובם בעלי מעמד של חגורה שחורה ושניים מהם רשמו בפועל את קורות החיים של אומנויות הלחימה שהם ייצגו את אנגליה. הסיבה לכך פשוטה. אחת מהשתיים היא מנהלת שירותי הלקוחות שלנו והיא השתתפה בכמה מחבריה בטאיקוונדו. ביסודו של דבר, אני מרגיש מוסמך לכתוב זאת באמצעות מספר חיבורים של צד שלישי.

אז הנה מה שאספתי מהם. בהתאם לרוב אומנויות הלחימה אם לא לכל דבר, טאקוונדו מציעה תערובת של פעילות, הגנה עצמית וגישה לחיים בכלל – פילוסופיה אם תרצו. גורם אחד שהפך אותו לפופולרי כל כך ברחבי העולם ורחוק משורשיו הקוריאניים הוא שזוהי פעילות חברתית מאוד, המפגישה אנשים מכל תחומי החיים ואפילו מדורות. למרות שזהו ספורט אולימפי הכולל מומחים ורואים מיליונים בו, הוא גם פעילות מאוד משתפת שאפשר ליהנות מכל. עיקרי האמנות מעודדים אחווה ואפילו עבודת צוות, אז יש קישור לעבודה היום שלי שם!

אז מה זה? ובכן, זוהי אומנות לחימה שמקורה בקוריאה. התרגום המילולי שלה הוא “דרך כף הרגל והאגרוף”, כאשר טאי מתכוון לשבור עם כף הרגל, קוון אומר אותו הדבר אך עם האגרוף ו- Do מספקת את הדרך. מעניין שזה נולד באותה שנה כמוני. 1955. הוא בהחלט לובש את שנותיו טוב ממני! צ’וי הונג היי, גנרל ודרום קוריאה ומומחה לאומנויות לחימה. אני מבינה שצ’וי הוא דמות שנויה במחלוקת בתוך טאקוונדו ולא כל הסיעות רואות בו כיוצר שלה, אבל אני הולך עם הזרם המקומי לכאן.

כשאני אומר שזה נולד בשנת 1955, זה לא נכון לחלוטין. הוא זכה לשמו אז, אך למעשה הוא קיים כבר למעלה מאלף שנים. עוד באותו היום קראו לזה טאק-קיון. ביסודו של דבר, האנשים שאיחדו את קוריאה משלוש הממלכות המקוריות שהיו קיימות הצליחו לעשות זאת במידה רבה בכוח ובכוח המדובר עמד לרשותו טאק-קיון. אומנות הלחימה סייעה לצבא הצעיר יחסית (לפי גיל חבריו) של הוואראנג-דו לאחד את קוריאה. לאחר שהשיגו זאת, הם החלו להפיץ את הבשורה ולגרום לאנשים ברחבי הממלכה לעסוק באמנות הזוגית.

הוא שרד אירוע הכחדה כמעט כשהיפנים כבשו את קוריאה בתקופת שושלת יי זמן קצר לאחר תחילת המאה ה -20 (1910 ליתר דיוק) ובאמת המריא לאחר שהכיבוש הסתיים באמצע שנות הארבעים.

בזמן שאני כותב, טאקוונדו נהנים באופן מאורגן על ידי אנשים בכמעט 70 מדינות שונות. כולל זה כמובן. ואם יש טעם ללכת לרוח ולחברות של עמיתי כאן, זה לא יעלם בקרוב. אז כתשובה לשאלה שאני מעלה בכותרת, נראה לי שזו אומנות לחימה לכל המעוררת רוח גדולה בקרב המתאמנים בה יחד. גם אלה שמעולם לא לקחו שיעור בחייהם יכולים להרוויח מכך אם הם מכירים אנשים שכבר עוסקים בזה.

[ad_2]

Source by Alan Hunt

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved