טאקוונדו 101: יסודות למתחילים: החל בעמדות: עמידה קדמית

/
/
/
182 Views

[ad_1]

עמידה קדמית

שים לב שכל העמדות, השביתות, ההליכות והבעיטות מתוארות באופן שבו אנו מלמדים אותן בבית הספר שלנו. בית הספר שלך עשוי ללמד אותם בדרך אחרת – והדרך שבה בית הספר שלך מלמד אותם נכונה. ישנם טעמים רבים של אומנויות לחימה, ובכל טעם הטכניקות ישתנו מעט. בצע תמיד את הטכניקות שלך כפי שהמדריך שלך לימד אותך כאשר אתה מתרגל את הצורות שלך – אך לימוד סגנונות אחרים וטכניקות אחרות ירחיב את הידע שלך באמנויות לחימה.

כדי להתחיל את סגנון העמידה הקדמית שלנו, התחל בעמידה עם כפות הרגליים ברוחב הכתפיים בנפרד, כשהמשקל שלך מונח על כדורי הרגליים. לעמדה קדמית ימנית, צעד קדימה עם רגל ימין. כף רגל ימין צריכה להיות באורך של רגל אחת וחצי לפני רגל שמאל וכפות הרגליים צריכות להישאר ברוחב הכתפיים בנפרד. חשוב להשאיר את כפות הרגליים שלך מכוונות לפנים, לכן בדוק את מיקום כפות הרגליים לעתים קרובות.

ממצב זה, התבונן בהונות הרגל הימנית שלך. שמור את עיניך על בהונותיך, התחל לכופף את ברך ימין; ברגע שאתה לא יכול לראות את בהונותיך, עצור. בשלב זה הברכיים שלך צריכות להיות רק מעל העקב. זה אמור לגרום לכ- 65% מהעלייה במשקל שלך על כף הרגל הקדמית שלך. למרות שאתה תרגיש את הארבע ראשי ברגל הקדמית שלך פועלת, אתה לא אמור להרגיש כאב בברך הקדמית. אם אתה מרגיש כאב, אתה כנראה מכופף את הברך הקדמית שלך רחוק מדי. (אתה רוצה להיות מסוגל לנוע קדימה מהעמדה הקדמית לעמדה אחרת או לבעוט; אם יש לך משקל רב מדי על כף הרגל הקדמית, יהיה עליך להחזיר את המשקל שלך אחורה לפני שתבצע את הטכניקה הבאה, אשר מאט אותך.)

הרגל האחורית שלך צריכה להישאר ישרה. הקפד לא לתת לרגל האחורית שלך להסתובב כלפי חוץ. אם זה קורה, זה בדרך כלל אומר שהעמדה שלך ארוכה מדי – כף הרגל הקדמית שלך יותר מאורך רגל לפני הרגל האחורית שלך, או רחבה מדי. (ככל שתצבור ניסיון ותירגול, ייתכן שתוכל לנקוט עמדה רחבה יותר תוך שמירה על כף הרגל האחורית שלך מכוונת ישר קדימה. עם זאת, יציבות ואיזון בעמדה חשובים יותר מרוחב או אורך; אם אתה מרגיש מאוזן ומסוגל להתקדם בקלות, ואז להישאר ברוחב ובאורך זה.)

למרות שאנו רוצים לשמור על משקלנו על כדורי הרגליים, אל תתנו לעקב האחורי לרדת מהקרקע. זה קורה כאשר אתה נשען קדימה, והכתפיים והראש שלך מול הירכיים שלך. שמור על המשקל שלך במרכז הירכיים.

בעמדה הקדמית, שמור על כתפיים ממוקמות מעל הירכיים: לא להישען קדימה או אחורה. הקפד לוודא שגם אתה לא דוחף את הראש קדימה. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא לשמור את העיניים קדימה, במקום להסתכל למטה. (אם אתה מרגיש אי נוחות בגב או בצוואר או בכתפיים, אז כנראה שאתה דוחף את הראש קדימה.) כשאתה רק מתחיל לעבוד על העמדות שלך, ייתכן שיהיה עליך להתאמץ בכדי לשמור על ראש ישר. , במקום להישען קדימה או להסתכל למטה; תרגול מיקום גוף טוב עכשיו יעזור להפוך אותו לפעולה אוטומטית ככל שתתקדמו בדרגות גבוהות מדי.

הרם את ידיך בתנוחת שמירה. הידיים שלך צריכות להיות בין הראש למותניים, כשהזרועות כפופות ומגינות על אזור החזה. שמור את הידיים באגרופים, וודא שהאגודל עטוף מול האצבעות; אל תכניס את האגודל לאגרוף שלך, ואל תניח את האגודל ליד האגרוף שלך – שתי הדרכים עלולות לגרום לפגיעה באגודל שלך בעת חסימה או אגרוף. אל תניח את ידיך קרוב מדי לגופך; אתה רוצה להיות מספיק רחוק מולך כדי שיוכלו לחסום בעיטה או אגרוף לפני שהיא מתקרבת לגוף שלך. באופן דומה, אל תושיט את הידיים שלך רחוק מדי מלפנים; שמירה על מרפקים כפופים תעזור להגן על החזה שלך ותאפשר לך להגיב מהר יותר.

העמדה הקדמית השמאלית מתבצעת באותו אופן, אך עם רגל שמאל מלפנים.

למרות שאנו מלמדים את העמדה הקדמית כעמדה הראשונה, זו לא העמדה הקלה ביותר ללמוד או לבצע. להיכנס לעמדה הקדמית ולשמור על מיקום טוב דורש תרגול. אתה יכול לעשות זאת על ידי צעד קדימה לעמידה קדמית ימנית 10 פעמים, בדיקת מיקום הגוף ומיקום כף הרגל שלך בכל פעם, ואז צעד לעמדה הקדמית השמאלית עשר פעמים. אם אתה מגלה שכף הרגל האחורית שלך מסתובבת, נסה את הטכניקה הבאה: התחל עם כף רגלך ברוחב הכתפיים בנפרד, ואז צעד אחורה ברגל ימין, תן לאצבעות הרגליים לגעת תחילה, ואז תן לכף הרגל להתגלגל בחזרה לעקב. אם אתה מרגיש שמשקלך עובר מהרגל הקדמית לרגל האחורית, אז אתה מסובב את כף הרגל; התגלגל בחזרה אל בהונות הרגלך, והוריד שוב את העקב.

העמדה הקדמית היא טכניקה חשובה לביצוע בעיטות קדמיות, אגרופים וחסימות בצורותינו ויש לתרגל אותה באופן קבוע. אולם לא פחות חשוב הוא ללמוד לעבור מעמדה חזית אחת לאחרת. בדוק כמה מתרגילי התרגול שלנו בנושא מעבר מעמדה לעמדה!

[ad_2]

Source by Ke Roth

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved