טאקוונדו מסורתית – טכניקות ליבה, היסטוריה ופילוסופיה מאת דאג קוק

/
/
/
224 Views

[ad_1]

“טאקוונדו מסורתית: טכניקות ליבה, היסטוריה ופילוסופיה” מאת דאג קוק הוא ספר שכל מתרגלי הטאקוונדו ירצו על מדף הספרים שלהם. זהו גם ספר שיפנה לאמני לחימה קוריאנים אחרים ואפילו לאלה שאינם עוסקים באמנויות קוריאניות אך היו רוצים להבין יותר על “כף הרגל, היד, הדרך” מארץ השקט הבוקר.

הספר מחולק לשלושה חלקים, הראשון הוא היסטוריה ותרבות, השני הוא פילוסופיה, והקטע האחרון מתמקד בטכניקה. שני החלקים הראשונים היו מצוינים ויעזרו לכל מי שעוסק באמנות הטאקוונדו להבין טוב יותר את ההיסטוריה, התרבות והפילוסופיה הנמצאים בתוך האמנות. אלה הקטעים שיפנו גם לאמני לחימה קוריאנים אחרים ואפילו לאמנויות אחרות. החלק השלישי, טכניקה, עשה עבודה טובה בהצגת כמה טכניקות מתוכנית הלימוד בטאקוונדו, אך לא היה חזק או מעניין כמו שני החלקים הראשונים.

קשה ביותר להרתיח את ההיסטוריה של מדינה, במיוחד מדינה כמו קוריאה שיש לה היסטוריה ארוכה ומעניינת, לכמה פרקים קצרים. אני חושב שקוק עשה עבודה טובה מאוד בצמצום ההיסטוריה לכמה מהפניות ההיסטוריות הרלוונטיות והמעניינות ביותר, החל מהאגדה על טאן-גאן. הוא מכסה בקצרה את שלוש הממלכות וכמה משחקני המפתח בהיסטוריה של קוריאה. יש לו קצת עיסוק בכיבוש היפני בשנים 1910 עד 1945 וזה חשוב בנוגע להתפתחותו של טאקוודו. הפרק הבא בנושא השנים המעצבות של טאקוונדו מעניין מאוד ויהיה בעל ערך עבור כל אלה שרוצים לדעת עוד היסטוריה של האמנות.

בחלק הפילוסופיה היו פרקים על תפקיד המדיטציה בטאקוונדו מסורתי, פיתוח ושימוש בקי-לחימה והרלוונטיות של פוּם-סה בטאקו-וונדו מסורתי. הפרקים הללו, שוב, היו מעניינים וחינוכיים. אני כן חושב שהם מספקים לקורא מבט מעמיק יותר על טאקוונדו מאשר רק על הספורט הפופולרי.

החלק השלישי, והארוך ביותר, מתמקד בטכניקה. הוא הארוך ביותר מכיוון שהוא בעיקר תמונות, הממחישות את הטכניקות שנבחרו לטקסט. הפרקים מכסים תחילה תרגילי התניה ולאחר מכן פרק המתאר שיטות אימון. למרות שאני מסכים עם רוב הדברים שנכתבו, היו כמה דברים שהייתי כותב אחרת, במיוחד התיאור של סו שין, או טכניקות להגנה עצמית. זה נכון, שטכניקות השו -שין מספקות פתרונות לתפיסה כפי שנכתבו, אך טכניקות השו -שין כוללות גם הגנות מפני תקיפות, בעיטות ויזום מהלכים.

אהבתי את ההנחיות בנוגע לאימון, במיוחד הדגש על כבוד ובטיחות. ואז, עבור הטכניקות שמוצגות בפועל עם תמונות, ישנם 18 שילובים של Il Su Sik (צעד אחד), 8 שילובים של Sam Su Sik (שלושה שלבים), 18 Ho Shin Sool (טכניקות הגנה עצמית) ו -16 הגנות. לנשים. אתה יכול להסתכל על זה בכמה דרכים. ראשית, הסתכל על פרק זה כדגימה קטנה של טכניקות שאתה מוצא בתכנית הלימודים בטאקוונדו. זה מה שזה. וכדגימה קטנה, קוק עשה הוספה טובה. עם זאת, ללמוד את הטכניקות מהספר יהיה קשה ביותר, כפי שלא מומלץ ללמוד כל אומנות לחימה מתוך ספר, אתה צריך מדריך חי ושותף להתאמן איתו. אכן הייתה לי מחלוקת עקרונית לגבי האופן בו הוכחו כמה מטכניקות השושן של השויין מכיוון שלא הומחו תנוחות גוף, תנועה ומיקום משקל נכון, ויש לי גם קשיים בכמה מהטכניקות לחלוטין. (כלומר חסימת צינור עם האמה שלך) עם זאת, אין מטרת סקירה זו לעסוק בפרקטיות של טכניקות וכן הלאה. אז די אמר.

יש מסקנה קצרה, ולאחר מכן סעיפי הנספח. נספח א ‘היה מעניין ביותר. הוא סיפר על חווית אימון עם הסרן הגדול ג’יו היון לי בקוריאה. מצאתי את זה מעניין וזה גם גרם לי לגעגוע לחזור להתאמן בקוריאה. זה ממש גרם לי להשתוקק לטיול הבא שלי לשם להתאמן. היו גם כמה מונחים קוריאנים/אנגלים ומעט ארגוני אומנויות לחימה רשומים. תוספות נחמדות לספר, במיוחד ניסיון ההכשרה עם סרן לי.

עבור מדורי ההיסטוריה והפילוסופיה, אני מדרג את הספר הזה כ -5, ולקטע טכניקות 3. לכן הספר הוא ארבעה בסך הכל וספר שאני ממליץ לכל מעצבי הטאיקוונדו לקרוא וללמוד ממנו. אני גם ממליץ על זה לכל מי שרוצה להבין טוב יותר את ההיסטוריה, הפילוסופיה והטכניקות של הטאקוונדו המסורתי.

[ad_2]

Source by Alain Burrese

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved