טאקוונדו – מהו טאקוונדו?

/
/
/
231 Views

[ad_1]

טאקוונדו היא גישה לאומנויות הלחימה, המשרה רק יותר מיומנויות לחימה פיזיות. זוהי משמעת המציגה דרכים להגדיל את רוחנו וחיינו באמצעות אימון גופנו ונפשנו. כיום הוא גדל והפך לספורט עולמי שקיבל משיכה בינלאומית, והוא נמנה עם אחד המשחקים האולימפיים.

מה הפירוש של Tae Kwon Do?

הוא מורכב משלושה חלקים נפרדים “טאה-קוון-דו”, אולם הוא מורכב ממילה אחת בלבד בקוריאנית. “Tae” פירושו “רגל”, “לדרוך” או “רגל”; “קוון” פירושו “קרב”, או “אגרוף”; ו”עשה “פירושו” הדרך “או” המשמעת “. אם נחבר את שלושת החלקים הללו, נוכל לראות כמה רעיונות ביקורתיים מאחורי TaeKwonDo.

ראשית, טאקוונדו היא הדרך הנאורה לשימוש ב”טא “ו”קוון” המורכבים מ”אגרופיך “ו”רגליים” שלך, או מכל חלקי גופך המייצגים את אגרופיך וכפות רגליך.

שנית, טאקוונדו היא דרך לשלוט במצב לחימה ולכן תוצאת המצב היא שלום. רעיון זה בא מהמשמעות של טאה קוון “לשים שליטה באגרופים”. לפיכך טקוונדו פירושו “הדרך הנכונה להשתמש בכל חלקי גופך כדי לעצור קרבות ולעזור ליצור עולם עם שלום”.

טאקוונדו התפתחה לצד ההיסטוריה של קוריאה, ויוצגה על ידי מספר תוויות שונות במהלך ההיסטוריה שלה. בקוריאה, טאקוונדו התחיל כאומנות לחימה הגנה בשם “טאקיון” או “סובאק”, ועשה כדרך לאתגר את הגוף והנפש בממלכה העתיקה קוגוריו, בשם “Sunbae”. בתקופת השילה היא הפכה לעמוד השדרה של הווראנגדו שהתמקד בייצור מנהיגי המדינה.

טאקוונדו כיום דומה לאמנויות במדינות אסיה אחרות ומשלב איתן מושגים ורעיונות, כי לאורך ההיסטוריה שלה הוא שילב סגנונות רבים ושונים שהיו במדינות שהקיפו אותם, כמו יפן וסין.

אבל טאקוונדו מייחד את עצמו מאומנויות לחימה מזרחיות רבות מבחינה זוגית. ראשית, פיזית הוא דינאמי מאוד עם תנועות אקטיביות הכוללות תעתוע של כישורי כף הרגל. שנית, התנועות הפיזיות תואמות את התנועה של המוח והחיים בכללותם.

שלישית, הוא בעל פומסה דינאמית (ראו פומסה באומנויות הלחימה) מנקודת מבט אחרת. טאקוונדו יכול להיות מאופיין באחדות: אחדות הגוף, הנפש והחיים, ואחדות הפומזות והעימות. כאשר אתה משתתף בטאיקוונדו, עליך לשכלל ולסנכרן את דעתך עם תנועותיך ולהפיץ את ההרמוניה הזו לחייך ולחברה שלך. כך עיקרון התנועות הפיזיות, עקרון אימון המוח והעיקרון של אחדות החיים הופכים לשלמים.

טאקוונדו היא גישה לחיים, בדיוק כמו כל היבט אחר בחייו כמו עבודה, הקמת משפחה או לחימה על משהו שאתה מאמין בו. מה שמייחד את טאקוונדו מאלה הוא שזוהי פעילות הישרדותית ביותר מצבים שמשנים את החיים. תמיד צריך להתגבר על האויב שמנסה לגרום לך נזק. אך פשוט ניצחון בקרב אינו מספיק כדי להבטיח את ביטחונו, כי האויב עלול להחלים ולנסות לתקוף אותך שוב. כמו כן, יכולים להיות הרבה אויבים אחרים מאשר זה שהובס זה עתה. אדם לעולם לא יכול להרגיש בטוח אם האדם לא יזכה לתחושת שלווה מתמשכת. כדי לברר את תחושת השלום הקבועה או המתמשכת הזו, צריך שלמות. זו המטרה של טאקוונדו. אחרת טאקוונדו לא היה שונה מכל כישורי לחימה ברחובות אחרים.

מטרתו של טאקוונדו היא לצמיחה נפשית ורוחנית ושיפור בחייו באמצעות הפעילויות הייחודיות שלו. זו הסיבה שאפשר לומר שטאקוונדו היא דרך חיים. כדי לאפשר לעצמו בסופו של דבר לנהל חיים יקרי ערך יותר, טוב אם נשיג את העקרונות המנחים בבסיס הטאקוונדו.

[ad_2]

Source by Tony Hackerott

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved