חשיבותו של טאקוונדו

/
/
/
207 Views

[ad_1]

אומנויות הלחימה הנפוצות ביותר בצפון אמריקה הן קראטה וטאקוונדו. הוא מפותח בקוריאה והוא שילוב של טכניקת לחימה, תרגיל, הגנה עצמית. הוא מתייחס לספורט הלאומי של קוריאה וגם לאירוע הספורט האולימפי.

רוב מתרגלי הטאקוונדו והקראטה לובשים את אותו סוג של מדי GI לבנים עם חגורות צבעוניות שונות. החגורה הצבעונית מייצגת דרגות שונות של מתרגלי קראטה עם לבן המתאר טירונים ושחור המייצג רמות מדריכות ומעלה. עם זאת, ישנם טווחי צבעים אחרים בין לבין. חלק מבתי הספר היותר אמריקניים משתמשים במדים עם צבעים אחרים כמו אדום, שחור וכחול. בתי ספר רבים החלו לתרגל ייצוג רמות בחגורה שחורה על ידי הוספת קו שחור למדים לבנים. יתר על כן, חולצת צווארון V היא סמל לשיוך עם הפדרציה העולמית.

לטאקוונדו שני סגנונות, אחד תחת הפדרציה הבינלאומית והשני תחת הפדרציה העולמית. הוא מלמד חבטות ובעיטות והוא מסווג לארבעה חלקים: חיטוב, חסכון, טפסים והגנה עצמית. זוהי תוכנית אימון הכוללת חיטוב שרירים, מתיחות וגמישות, הגברת הכוח והסיבולת באמצעות sparring אירובי. הבעיטות בהן נעשה שימוש בחוסות טאקוונדו בולטות יותר מאשר בכל אומנות לחימה אחרת.

דלוח מחולק לשניים: חסכון של שלב אחד וחוסך חינם. בחוסך של צעד אחד, הוא כרוך בתנועות שנקבעו מראש על ידי המשתתפים. כאשר אחד המשתתפים משתמש בטכניקות אגרוף ובעיטות השני משתמש בשילובים שונים של טכניקות חסימה והתקפה נגדית. יישום מעשי של טכניקות הגנה עצמית נקרא sparring חינם.

תחרות אומנויות הלחימה בטאיקוונדו מתקיימת בסביבה מבוקרת ונקראת ספירינג. המנדט מחייב את כל המשתתפים ללבוש ציוד מגן: קסדה, כפפות, מגיני שוקיים ומגיני רגליים. אנשים רבים נהנים מטאקוונדו, או מאומנויות לחימה כלשהן לצורך העניין, מכיוון שזוהי תוכנית אימון הכוללת הכל. זה כיף, זה מאתגר, וזו דרך מצוינת להיכנס או להישאר בכושר.

טאקוונדו עוסק בפיתוח אופי מוסרי, בחיפוש אחר שלמות ומשמעת עצמית.

[ad_2]

Source by Paul Kim

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved