היאבקות בתיכון: 10 המהלכים האהובים עלי

/
/
/
207 Views

[ad_1]

מעולם לא השתמשתי בזריקות בקריירת ההיאבקות שלי. זריקות פשוט לא היו הדבר שלי. זריקות משרעת גבוהה נראות מגניבות ויכולות להשיג למתאבק 5 נקודות במהירות ואולי אפילו לגרום לסיכה. אבל, זריקות הן גם מהלכים בסיכון גבוה. זריקות הן מהלכים בעלי סיכון גבוה ותגמול גבוה. השקעה בסחורות היא גם מאמץ בסיכון גבוה ומתגמל. אני מעדיף להכניס את הכסף שלי לחשבון חיסכון או לתקליטור עם שיעור תשואה מובטח על ההשקעה שלי.

באופן דומה, בענף ההיאבקות אני מעדיף להקדיש את זמן האימון שלי לקידוח רגליים כפולות, רגליים בודדות וסטנד אפים. בספורט הכדורגל רואים הרבה מסירות ידיים ומסירות קצרות. לא לעתים קרובות אתה רואה משחקי טריק או מסירות ממש ארוכות (כלומר הפצצה). לעתים קרובות קבוצה תבעט בשער שדה במקום לנסות את הטאצ’דאון כיוון ששדה השדה הוא יותר בטוח. אני חושב שאתה רואה למה אני מסתדר. טוב ללמוד זריקות ונגרות לזריקות. עם זאת, בדרך כלל היסודות מנצחים במשחקי היאבקות. זו כנראה הודעה ששמעת בעבר. תשעים אחוז מהזמן, סביר להניח שתשתמש באותם מהלכים. אתה יכול להשתמש בגרסה אחרת של המהלך או להגדיר אותו בצורה שונה, אך בכל זאת להשתמש באותו מהלך בסיסי.

היה לי חבר לקבוצה בחטיבה שאהב לנעול את כל מי שהוא נאבק. זה עבד בחטיבת הביניים, אבל זה הפסיק לעבוד בתיכון. אם אתה טוב בזריקות אז לך על זה. אבל, רוב אלופי NCAA ואלופי האולימפי בסגנון חופשי אינם זורקים. צפה בסרטון של ג’ון סמית או טום ברנדס וראה באיזו תדירות הם עושים זריקה. אני לא חושב שמעולם לא ראיתי אף מתאבק עושה זריקה בתחרות.

את רוב המהלכים הבאים ניתן למצוא בקלות באינטרנט או בספרים. כמה מופיעים בסרטונים מקוונים. אני בטוח שאתה מכיר את כל המהלכים האלה. הם מהלכים בסיסיים. אבל מהלכים בסיסיים מנצחים התאמות ולכן כולם משתמשים בהם. המפתח הוא למצוא את הטכניקות המתאימות ליישום מהלכים אלה. זכור את החשיבות של הגדרת המהלכים שלך ולא רק צילום הסרות בפראות. היו ערים לעמדתכם בכל עת. אל תנסה לחקות מתאבקים אחרים או לעשות מהלכים רק כי המאמן שלך חושב שהם טובים. גלה מה עובד עבורך. קח את הזמן ללמוד את מלאכתך (כלומר היאבקות). אל תתפתו למהלכים מהודרים או לסיפוק מיידי. לתרגל ולקדוח מהלכים בסיסיים מבחינה דתית. אל תבזבז זמן בפועל או בתחרות בביצוע מהלכים שעשויים לעבוד רק שני אחוזים מהזמן. עכשיו, הנה עשרת המהלכים האהובים עלי.

1. הסרה של רגל כפולה

הרגל הכפולה היא אחד המהלכים הראשונים שלמדתי. הרגל הכפולה היא אחד המהלכים הראשונים שרוב המתאבקים לומדים. לענף הג’ודו יש טכניקה דומה הידועה בשם מורוטגרי (קציר בידיים או אחיזת רגליים כפולה). מה יכול להיות בסיסי יותר מאשר להתמודד עם מישהו על ידי אחיזה בשתי רגליו? ילדים כנראה עושים את זה כל הזמן. כמובן שזה קצת יותר קשה מזה. יש צורך בטכניקה נכונה. אתה לא רוצה להתרחב יותר מדי. היריב שלך יכול להפיל אותך ולהסתובב או להכניס אותך למנעול ראש קדמי. לכן, וודא שאתה עושה צעד חדירה עמוק תוך שמירה על הירכיים מתחתיך. חלק מהמתאבקים אוהבים לנסוע דרך יריביהם וחלקם אוהבים להרים את יריבו מהקרקע כדי לסיים את הרגל הכפולה. בחטיבה תמיד אמרו לנו: “על רגל כפולה אתה שומר את הראש מבחוץ. על רגל אחת אתה שומר את הראש מבפנים”. לפעמים אתה יכול לנעול את הידיים בזמן שאתה עושה רגל כפולה ולאחר מכן להשתמש בראש שלך כחטט כדי להוריד את היריב שלך. היה לי חבר צוות בתיכון שהשתמש בהורדת כף הרגל 99% מהזמן כשהוא על הרגליים. הוא הגיע למקום השלישי בטורניר המדינה במהלך השנה האחרונה שלו. לפעמים אתה יכול לברוח עם ביצוע אותו מהלך שוב ושוב כשאתה ממש טוב בזה. לעתים קרובות אתה יכול לעבור לרגל כפולה לאחר ביצוע מפשעה גבוהה. הרגל הכפולה היא מהלך די בסיכון נמוך. אם אתה לא מסיים את זה, אתה בדרך כלל פשוט עומד שוב על הרגליים. אלוף ה- UFC לשעבר מאט יוז ביצע רגליים כפולות במשחקים לעתים קרובות ונגח את יריביו על הבד. אמני לחימה מעורבים לומדים לעתים קרובות כיצד לבצע רגל כפולה. כמובן, אתה לא יכול לטרוק את היריב שלך בהיאבקות פולקסטייל. אבל, הסרת הרגל הכפולה היא מהלך נהדר. הרגל הכפולה היא מהלך באחוזים גבוה (כלומר היא עובדת לעתים קרובות).

2. הסרה של רגל אחת

הרגל הבודדת היא הסרה בסיסית נוספת. השתמשתי בעיקר בהסרות רגל אחת בתיכון. ישנן דרכים רבות להגדיר ולסיים רגל אחת. הרגל הבודדת היא גם מהלך אחוז גבוה. דחוף ומשוך את היריב שלך וגורם לו להביא את הרגל שאתה רוצה לתקוף קדימה. הפוך אותו “כבד” לכף הרגל שאתה רוצה לתקוף. הורד את הרמה והיכנס עם הירכיים מתחתיך כבסיס חזק. שמור את הראש בפנים והרם זווית לצד שלו. לחלופין, אל תקשור ופשוט וודא שאתה קרוב מספיק בכדי לבצע את הזריקה שלך מבלי להתארך יתר על המידה. אני חושב שזה די קל לירות ברגל אחת. אני חושב שהסוד האמיתי הוא היכולת לסיים אותו. ייתכן שתצטרך להסתובב ולתפוס את הקרסול הרחוק שלו. ייתכן שיהיה עליך לשים את הקרסול על הברך כדי לעזור לך להרים את רגלו. ייתכן שתצטרך לבצע חצובה ואז לעשות “אתחול”. הקדישו זמן רב לעבודה על הקשרים, ההתקנות והגימורים לרגליים בודדות ולהסרות אחרות.

3. הסרת מפשעה גבוהה

המפשעה הגבוהה היא מעין רגל אחת. זה גם דומה לברווז מתחת. אתה יכול להגדיר מפשעה גבוהה מתוך קרסול, עניבה של שניים על אחד או דרכים רבות אחרות. אני אוהב לפגוע במפשעה גבוהה ואז לסיים אותו על ידי כיבוי לרגל כפולה.

4. וויצר

אם מישהו יורה לשם הסרה, אתה יכול להתפשט, לזלף ולהצמיד אותו. אני מחשיב וויזזר כצעד בסיסי ויעיל להתמודדות עם התקפות רגליים. הלוחצן כולל חבטה עמוקה בזרועו הקרובה של היריב כשהוא נמצא עמוק בניסיון הסרה. לעתים קרובות מספיק לחץ הלוזז על זרועו של יריבך כדי להדוף את התקפתו. לפעמים בסיטואציה, אתה יכול לעטוף את ידך החופשית סביב צווארו ולהסיע אותו למחצלת בחצי נלסון. בפעמים אחרות אתה עומד על הרגליים כשהזגוח עדיין מאובטח ותוכל לנסות לזרוק את היריב בירך. הזפח הוא מהלך חשוב וצריך לקדוח אותו לעתים קרובות.

5. סטנד אפ

זהו המהלך הסטנדרטי ביותר לבריחה מהמיקום התחתון. שמור על המרפקים שלך, קום באופן נפץ, שב את אחיזתו של היריב שלך ופנה לעברו. שליטה ביד ופרק כף היד חשובה. תצטרך להיות טוב בלחימה בידיים. לאחר ששברת את אחיזתו, תוכל לנסות לקחת את ידו שנתפסה ולהניח אותה ב”כיס האחורי “שלך לפני שתסתובב במהירות מולו. סטנד-אפים מצוינים להשגת הבריחה מנקודה אחת. וודא שאתה מחפש אגרסיבי הסרה מיד לאחר קבלת הבריחה.

6. לעבור

אני אוהב את המתג. המתג הוא טכניקת ההיפוך הבסיסית ביותר בהיאבקות. היא כרוכה בתנועה מסוג הירך הירך. לפעמים זה עוזר לדחוף בחזרה לתוך היריב שלך לפני שאתה מסתובב ומוריד את הירכיים החוצה כדי להכות את המתג. מאוד נהניתי לעשות את “מתג העמידה” בתיכון. הייתי קם מהעמדה התחתונה. כשהוא משך אותי בחזרה למחצלת, מיד הייתי לוחץ על מתג. אתה צריך לדעת איך לעשות מתג עומד.

7. ישיבה

זהו מהלך בסיסי נוסף מהעמדה התחתונה. לאחר שתשיג את תנוחת הישיבה, תוכל לעתים קרובות לבצע פשיטת ירך ולברוח. בנוסף, אם היריב שלך מדביק את ראשו מעבר לכתף שלך, תוכל לתפוס אותו, לסובב חזק בכיוון ההפוך ולהניח אותו על גבו. הישיבה הינה בסיסית וכדאי שתדע כיצד לבצע אותה.

8. רכיבת רגליים חוצה גוף

הנסיעה חוצה הגוף מתבצעת מהמיקום העליון וכרוכה בהכנסת רגל אחת או שתיהן בתוך רגלי היריב. נהגנו לקרוא לזה “רכיבה על בוקרים” אם מתאבק הכניס את שתי רגליו פנימה. אהבתי להשתמש במסע חוצה גוף כאשר התקשיתי להשאיר את היריב למטה בעמדה התחתונה. נהגתי לעשות טורקים וגיליוטינות מהמצב החוצה גוף. לפעמים השתמשתי רק בנסיעה כדי לשבור יריבים. פעם רכבו אותי תקופה שלמה על ידי יריבה שהכניסה את שתי הרגליים והפעילה חצי נלסון בכוח. זה לא היה כיף. חוצה הגוף יכול להיות בסיכון גבוה יותר. אתה צריך לשמור על הגב שלך מקושת ולא לתת לעצמך להתקדם יותר מדי על הגב של היריב. עם זאת, אני חושב שזה מהלך יעיל. האלוף האולימפי בן פיטרסון היה טוב ברכיבה ברגליים.

9. מוט זרוע (הלא הוא כנף העוף)

מוט הזרוע היה המהלך האהוב עלי. השתמשתי במוטות יד אחת וכפולה לעתים קרובות. אהבתי לאבטח מוט זרוע יחיד ואז להניף את רגליי מעל ראשו של היריב ולהשתמש בו כחטט. בדרך כלל זה גרם ליריב שלי לפנות לגבו. דן גייבל היה יוצא דופן בסורגי זרועות.

10. הרבע הקדמי נלסון

נלסון ברבע הקדמי הוא מהלך מצוין לאחר שהתרחבת והפסקת זריקה של יריבה. אתה מניח יד אחת על החלק האחורי של הראש שלו בזמן שאתה משחיל את היד השנייה שלך מאחורי זרועו הקרובה. לאחר מכן אתה מניח את היד שהשחלת מאחורי זרועו הקרובה על גבי החלק האחורי של ראשו. אתה מפעיל לחץ, מרים את זרועו הקרובה וכופה את ראשו אל המחצלת. לעתים קרובות אתה יכול להפנות אותו לגבו בצורה זו. נהגתי ליישם נלסון ברבע קדמי, להניע את היריב לכיוון אחד, ואז לגרור אותו או ללחוץ אותו כשהסתובבתי מאחור לשם ההסרה.

מהלכים מועדפים אחרים

  • גליל גרנבי
  • עריסות
  • רווק נמוך
  • בחירת קרסול
  • טיול פנימי (בג’ודו קוראים לו אוצ’י-גארי)
  • גרירת זרוע
  • חצי נלסון

זכור, היסודות מנצחים משחקי היאבקות. התאמן חזק וקידוח את המהלכים שלך באופן דתי. אני מקווה שגם כמה מהמהלכים האהובים עלי הם המועדפים עליך.

[ad_2]

Source by Tharin Schwinefus

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved