היאבקות בתיכון: מה שמתאבקי עילית יודעים ואתה לא

/
/
/
212 Views

[ad_1]

מתאבקים רבים מתמקדים בלימוד מהלכים חדשים. אנחנו מאוד ממוקדים בארצות הברית בכל הנוגע להיאבקות. היאבקות היא יותר מאשר רק לדעת מהלכים. חלק מהמתאבקים מכירים את שבע המיומנויות הבסיסיות של היאבקות: עמידה, תנועה, שינוי רמה, חדירה, צעד אחורה, קשת גב והרמה. אבל, מתאבקי עילית מכירים מושגים מסוימים שאולי אינכם מכירים. אם אתה מכיר את כל המושגים האלה זה נהדר. מצד שני, אם ההיאבקות שלך לא מצליחה כמו שהיית רוצה, אז אני מקווה שתוכל להשתמש בכמה מהמושגים הבאים כדי להשתפר.

עמדה ותחזוקת עמדה

עמידה היא אחת משבע המיומנויות הבסיסיות של היאבקות. זה כנראה המושג הראשון שלומדים בהיאבקות. מהי עמדה טובה? עמידה נכונה מאפשרת לך חופש תנועה כמו גם את היכולת להגן על עצמך מניסיונות התקפות של היריב.

אתה לא רוצה להיות בעמדה זקופה מדי. אתה לא רוצה להיראות כמו המתאבק מפלסטיק שאתה רואה עומד על גבי גביעים. היריב שלך לא אמור להיות מסוגל לקרוא את החולצה שלך. אתה בדרך כלל רוצה להיאבק על המצח על המצח. העמדה שלך צריכה להיות נמוכה למדי. אתה רוצה להיות כמו קפיץ מפותל או אצן מוכן להתפוצץ לתוך הזריקה שלך. בדרך כלל אתה נע קדימה ואחורה בעמידת רגל מובילה ומעגל בעמידת מרובעת.

האולימפי ג’ון סמית’ מדבר על שמירה על המרפקים בכיסים. הוא רק אומר שבדרך כלל אתה רוצה שהמרפקים שלך יהיו הדוקים כדי להגן על עצמך. כמו כן, אתה לא אמור להושיט יד, לעוף או למעוד. לפעמים אתה יכול פשוט לגשת ליריב שלך בעמדה טובה ולחכות שהוא יגיע ויצור קשר ראשון. לחלופין, אתה יכול להקיף ולעקוב אחר היריב שלך עד שאתה ראש בראש ואז להגיע ליריב שלך. ואז, כפי שאלוף ה-NCAA לשעבר טום ברנדס עשוי לומר, אתה רוצה להניח על ידיים כבדות, להיכנס למצב ראש דומיננטי ולהזיז את הרגליים.

האולימפי דן גייבל מדבר על הפיכת הגוף שלך לבלוק. לא קל לאחוז בזרועותיך כי הן קרובות אליך. הראש שלך תחוב לתוך הכתפיים שלך כך שהראש שלך לא קל לתפוס.

כשאתה נע קדימה או אחורה בעמדתך, עליך להמשיך להחזיק את הרגל המובילה או את רגל הכוח שלך קדימה, כך שאתה תמיד מוכן לירות כאשר ההזדמנות תופיע. חשוב לשמור על עמידה טובה. באופן אידיאלי, היד היורה שלך צריכה להיות חופשית ולהגן על הרגל המובילה שלך.

לחימה ביד ולהזיז את היריב שלך

מה זה לחימת ידיים? לחימת ידיים זה קצת מונח שגוי. זה סוג של מונח מטעה. אתה לא רוצה לצאת ופשוט להתחיל לאחוז בידיים ובפרקי כף היד ולהטיח ליריב שלך.

אלוף ה-NCAA לשעבר, דריל ובר, אומר, “לחימת ידיים היא בעצם לדעת איפה אתה רוצה להיות, איפה יש לך את ההזדמנות הטובה ביותר להבקיע, לכפות את זה על היריב שלך וגם לדעת איך להתנקות מהקשרים של היריב שלך ולחזור למקום שבו אתה נוח לך.”

לרוע המזל, הרבה מתאבקים נכנסים לצווארון ול עניבת מרפק ופשוט רוקדים אחד עם השני. לחלופין, מתאבקים תופסים בידיים אך לא מזיזים את רגליהם. אתה צריך להזיז את היריב שלך. אתה צריך לדחוף ולמשוך ולהקיף ובאמת להתחייב לזה.

מתאבקי עילית כמו קורי קופרמן וביל זאדיק יגידו לכם שכפות הידיים והרגליים צריכות לזוז. כשהידיים שלך זזות הרגליים שלך צריכות להיות זזות.

האחים פרלר יספרו לכם שלחימה טובה ביד יוצרת תנועה שעוזרת לכם לאזן את היריב ולהקים התקפות.

יתרון נוסף של לחימת ידיים נכונה יכול להיות לעייף את היריב. אתה יכול לשחוק את הצוואר, הגב והירך שלו. אתה באמת יכול לעייף אותו. הרבה מתאבקים פשוט לא רוצים לעבוד כל כך קשה. אם אינך יכול להפיל את היריב שלך בתקופה הראשונה, אתה עלול לקבל הורדה בתקופה השנייה או השלישית על ידי שחיקת היריב שלך עם לחימת יד נכונה מוקדם יותר במשחק.

אתה גם צריך ללמוד להתפשט כמו שצריך, להוריד לחסום ולצלם מחדש.

זוויות

כשזה מגיע למציאת זוויות קובע דריל ובר, “ככל שהתחרות גבוהה יותר, כך התחרות נהיית קשה יותר, הדבר נהיה חשוב יותר. אתה לא רוצה לירות רק על היריבים שלך. זה עובד הרבה פעמים אבל ככל שאתה מתחרה מול מתחרים טובים יותר שיודעים איך להגיב, שיש להם ירכיים חזקות ובעלי איזון טוב, יהיה חשוב לדעת למצוא זוויות”.

הנרי סג’ודו, דמיון האן וכמה מתאבקי עילית אחרים הצהירו כי היאבקות היא הכל על הזוויות. למשל, ללמוד לבצע סינגל סוויפ ובאמת לחתוך את הפינה חשוב.

הִתעַמְלוּת

קידוח הוא אחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את יכולת ההיאבקות שלך. החזרות והחזרות על מהלכים וטכניקות בדרך כלל אינם מהנים כמו היאבקות חיה, אך הם חשובים ביותר.

כאשר אתה מקדחה זז שוב ושוב הגוף שלך זוכר איך לעשות את זה, כך שאתה אפילו לא צריך לחשוב על זה במהלך המשחק. קידוח מאפשר לך לשכלל מהלכים וטכניקות שונות. אל תתרגל הגדרה אחת וסיום אחד שוב ושוב. תרגל מספר הגדרות וגימורים. דע כיצד להתמודד עם העמדות והמצבים השונים שעלולים להיווצר במהלך משחק.

אתה יכול גם להגיע לאימון טוב מאוד עם קידוח קשה. קידוח קשה יכול לעזור לך להכניס אותך לכושר כמו היאבקות חיה. אבל, לקידוח יש יתרון להיות מסוגל באמת לחדד את הכישורים שלך.

אלופת ה- NCAA לשעבר קארי קולאט אומרת כי קידוח הוא אבן הבניין העיקרית של מתאבקים מובחרים. הוא אומר כי היאבקות בשידור חי הייתה חלק קטן מאימוניו וכי 70% עד 80% מהאימונים שלו נסבו סביב תרגולי תרגילים. הוא אומר, “השגתי אימון טוב יותר מקידוח מאשר אי פעם מהיאבקות חיה.”

קידוח יכול לאפשר לך למצוא דרכים לצאת ממצבים גרועים וזה חשוב ביותר.

ג’ייסון נאס, הכל-אמריקאי לשעבר ב-NCAA, אומר “כי אתה הולך להיתקע. אתה הולך להיתקע בזריקות. אתה הולך להיקבר. זה יקרה. לא כולם לוקחים זריקות נהדרות כל הזמן. אתה” יהיו לך מצבים קשים שאתה צריך להיאבק מהם. אני מתכוון שזה הספורט. מה אתה עושה כשאתה בעמדה גרועה? איך אתה עובר מהר מהטוב לרע? זה מה שעושה את ההבדל במשחקים. “

היאבקות שרשרת

היאבקות בשרשרת היא בדיוק מה שהשם מרמז. זה לחבר מהלכים בשרשרת. זוהי היכולת לזרום או לעבור בצורה חלקה מטכניקה אחת או לעבור לשנייה.

לפעמים אנחנו רואים את ההיאבקות בחתיכות. אנחנו חושבים על הגדרות, הורדות, הגנה, רכיבה וקטעים אחרים של המשחק. אנחנו יורים לשם הסרה ונעצרים ואז קמים על הרגליים ומתחילים מחדש. לחלופין, אנחנו מקבלים את ההסרה ואז אנחנו מתחילים לחשוב על קטע אחר כמו רכיבה. אבל, באופן אידיאלי אנחנו צריכים לזרום מפיסת היאבקות אחת לאחרת.

תווים ותבניות מוזיקליות לא אומרות הרבה עד שהם מתחברים יחד ויוצרים שיר שלם וחלק. רקדנים טובים זורמים בצורה חלקה מצעד אחד למשנהו. יש להם נזילות וחן. כל הטכניקות והמהלכים שאתה מכיר לא צריכים להיחשב רק לנתחים נפרדים. באופן אידיאלי, כל חלק מההיאבקות שלך צריך לקשר לשני בצורה נזילה.

אלוף העולם לשעבר, ג’ון סמית’, אומר, “חיברנו שני דברים ביחד. זה היאבקות בשרשרת, זו היאבקות זרימה. אתה יכול לקחת את זה רחוק ככל שאתה רוצה. כשאתה מדבר על היאבקות בשרשרת, זה יכול להיגמר לעולם עד שהבחור נדלק. את הגב ואתה מצמיד אותו ואתה מרים את היד שלך. רצף המהלכים הזה מוביל אותך לשלוט ביריב שלך, מוביל אותך לעולם לא לוותר על היריב שלך. זה בדיוק מה שאתה רוצה “.

אלוף ה- NCAA לשעבר טרי ברנדס קובע: “זה אינסופי. זה מה שאנחנו אוהבים בהיאבקות. אנחנו רק צריכים לקבל את הלך הרוח הזה שזה לא נתחים. ככה זה לא עובד. בגלל זה חבר’ה מתקשים. בגלל זה חבר’ה נאבקים”.

ברנדס אומר שלפעמים מתאבקים כל כך נלהבים לקבל את ההסרה הראשונה וכל כך לא בטוחים ביכולות שלהם שזה פשוט הקלה לקבל את ההדחה הראשונה. אז, הרגענו קצת. או, אולי מתאבק פשוט מעולם לא למד להתאבק בשרשרת. הוא מקבל הורדה, נניח ליריבו להגיע לבסיס שלו, ואז הוא מתחיל להתאבק שוב, בניגוד למעבר מהורדה ישר לרכיבה או שילוב של הצמדה.

לאחר ההורדה, אנחנו צריכים לשמור על הלחץ ולהאריך כדי להגיע לזרוע או אולי אנחנו יכולים לחפש טרמפ טורקי או חיל הים.

או, אולי ההורדה הראשונית שלנו חסומה אבל אנחנו עוברים אוטומטית למהלך התקפי חדש ועדיין בסופו של דבר מבקיעים. אולי אני יורה לרגל אחת ונעצר אבל אז אני מיד מציץ החוצה ועדיין מסתובב מאחור כדי לקלוע את שתי הנקודות שלי.

היאבקות בשרשרת חשובה גם בתחתית. אם השבת-אאוט שלי תופסק אולי אוכל לעבור לסטנד-אפ ולברוח משם.

למנף ולהיות רע

לפעמים מינוף הוא מפתח גדול כדי לגרום למהלך לעבוד היטב. הפעילו חצי נלסון או מוט זרוע ישר מלמעלה במקום בדרך המסורתית ותראו מה קורה. תפוס את סנטרו של יריבך על חצי נלסון כדי שיהיה ממש צמוד. תעשו את היריב שלכם לא בנוח והוא ינוע בכיוון שאתם רוצים או פשוט יוותר. אלוף ה-NCAA לשעבר, ווייד שאלס, החזיק יריבים רבים במהלך הקריירה שלו ויודע הרבה על מינוף והפיכת יריבים לאי נוחות.

אלוף ה- NCAA לשעבר זאק אספוסיטו מתאר את המיקום העליון וקובע, “אתה יודע מה? היאבקות היא לא תחרות מדגדגת. זה כואב כמו אמא כשבחור מכניס אותך לשתי רגליים. אז למה שלא נתנו קצת על הכתפיים שלו. “

הוא גם מצהיר, “כי זה מה זה העליון. זה מרושע. אתה מרושע למעלה. כי אם אתה לא מרושע למעלה, לא תוכל לרכוב. הרוכבים הטובים ביותר היו הרשעים ביותר. . “

הוא ממשיך ואומר, “כשאני מקבל פרק כף יד, אני אנסה לשבור לך את הכתף. זה פשוט ככה.”

אתה יכול ללמוד הרבה מווייד שאלס, ג’ין מילס, זאק אספוסיטיו, בן אסקרן ומתאבקים מובחרים אחרים על מינוף ושימוש באי נוחות משפטית כדי להפוך יריב.

סיכום

אלו הן רק דוגמאות בודדות לידע שיש למתאבקים מובחרים שאולי אין לך. אני מקווה שאתה כבר עושה הרבה מהדברים האלה. אם לא, התחל לשלב את המושגים הללו בהיאבקות שלך ותראה שיפור רב.

[ad_2]

Source by Tharin Schwinefus

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved