האמת הקשה על איגרוף

/
/
/
196 Views

[ad_1]

קדחת האיגרוף מתחילה. בהשראת אייקוני אגרוף כמו מני “פקמן” פאקיאו, פלויד “כסף” מייוות’ר ג’וניור וטימותי “סערת המדבר” בראדלי, חובבי אגרוף נבטו כמו פטריות כמעט בכל חלקי העולם. חלקם רק רצו לקבל “תחושה” של מה זה אגרוף אבל רובם חלמו להיות בזירה כמתאגרף מקצועי בעל שם עולמי.

מדינה מסוימת אחת היא הפיליפינים. למען האמת, כמה צעירים מחוץ לבית הספר הוצגו בחדשות הלאומיות שהם מכורים לאיגרוף. מוכה עוני, הצעירים הללו פנו לאיגרוף תוך חיקוי האליל האולטימטיבי שלהם מני פאקיאו. הם אפילו השתמשו בכפפות עשויות בצורה גרועה והיו מתאמנים במשך שעות עם צעיר אחר מחוץ לבית הספר כמאמן. עם זאת, פעילות מאומצת מסוג זה לעיתים קרובות מתיחה את שריריהם והדגישה את גופם הצעיר בתמורה. למרבה הצער, זה עלול להוביל להרס שלהם.

קראתי ושמעתי על היתרונות הרבים באגרוף. ככל שיותר אנשים מאמצים את האגרוף כספורט או אפילו כתחביב, לא יכולתי שלא לחשוב על האפשרות של מפגשים מסוכנים אף יותר באגרוף מאז הצגתו כספורט רשמי. היה זה מנואל ולסקז מסוים שחקר, ערך דיווחים וריכז באוסף שלו את מקרי המוות באגרוף כולל ניתוח מדוקדק של אופי מותם. מתאמני האגרוף, החובבנים והמקצוענים הללו סבלו מאובדן גדול ואפילו מוות וזכו לתשומת לב מועטה רוב הזמן. כמו כן צוינו מתאגרפות נשים שסבלו מפציעות חמורות באמצע קרב או אחריו. מספר גולשים חשופים ניצחו בקרב אחד אך למרבה הצער נפטרו בקרב הבא כשהם מקבלים מכות וחבטות חזקות. עם זאת, מספר סביר של לוחמים אלה ניצחו במהלך קרבותיהם האחרונים.

בתחילת 2012, מקצוען אגרוף פיליפיני מת לאחר שספג פציעות ראש ונפל לתרדמת. קרלו מקווינטו, המתאגרף הבלתי מנוצח בן ה-21 של אילואילו, הפיליפינים נלחם בקרב ה-9 שלו כשנפל במהלך הסיבוב הרביעי והובהל מיד לבית החולים. לאחר שאובחן כסובל מנפיחות מוחית וקריש דם, הוא מת. זה היה הסוף של הכל, החלומות שלו ושל המשפחה שלו. הוא היה במקום השני של מנואל זאיאס, משקל-העל המנוח בן ה-21, שמת גם הוא מאותה סיבה לפני 10 שנים.

המתאגרפים הפיליפינים של מאני פאקיאו ונוטיטו דונייר קריירת האיגרוף המרתקת עוררה השראה לרבים, אבל עד מתי החניכים והחובבנים האלה יהיו בטוחים? מי יכול לחסוך מהמתאגרפים המקצועיים את הסכנות הקיצוניות העומדות בפניהם בכל פעם שהם נכנסים לזירה? העולם שקוע מדי באלופי האגרוף של זמננו. הגיע הזמן שגם נעצור ונתפלל למען הנפגעים.

עידן האיגרוף הקטלני חלף מזמן. חוקי טבעת הפרס של לונדון הוחלפו בחוקי Marquess of Queensberry שהם יותר מקצועיים, מדעיים ובטוחים יותר. היאבקות, חבטות, בעיטות וחבטות מתחת לחגורה נחשבות כעת כעבירות. עם זאת, אין ערובה לכך שכל מתאגרף שחי כיום בטוח לחלוטין כמו המקרים של מספר ההרוגים באיגרוף. צריך לשים לב שאיגרוף זה לא רק ניצחון והפסד. זה חמור יותר ואין להתייחס לחוקים כמובנים מאליהם. זו האמת הקשה באגרוף. אלא אם מתאגרף נוהג בזהירות יתרה, הוא לעולם לא יהיה בטוח יותר.

[ad_2]

Source by Anna S Lee

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved