האם הקראטה באמת עוזר לאריכות ימים? מדוע הנתונים אינם תומכים בהם לאורך 118 מאסטרס

/
/
/
229 Views

[ad_1]

כעת נערך מחקר בנושא אורך חיים לאורך סגנונות קראטה בצירוף חבטת נתונים של אקדמאי מאוניברסיטת דרום אוסטרליה. זה נעשה כשהקראטה נתפס בעיני המתרגלים כאורך חיים, אולם הספורט והאמנות ייחודיים במספר דרכים בהתחשב בשיעור הפציעות, הלחצים לאורך החיים ותרבות האימון. אז בהתחשב בכך שהרוב המכריע של הקראטה-קא שנסקרו לאורך השנים סבורים שהאמנות מטפחת חיים ארוכים, ומדגישה את הסטריאוטיפ של ‘יודה’ כמו אמן זקן וחכם, היה שווה לבקר בו שוב מכיוון שאולי זה לא למעשה תהיה המציאות.

המחקר כלל:

– מספר רופאים המתפרשים על מחקר רפואי, רופאים פסיכולוגים ומתרגלים בקראטה

– נתונים המראים כי לתרגול קראטה לכל החיים בסגנונות שונים יש השפעות שונות על תוחלת החיים, כולל:

– השפעות אזוריות (מזרח, מערב, אחרי מלחמת העולם השנייה עד היום והשוואות לקראטה-קא שנולדו בשנות ה -1900)

– סוגים שונים של דלקת וכיצד היא קשורה לאריכות ימים של קראטה

– sparring, תרגילים, ude tanren וקאטה כמו sanchin איך כל אחד מהם באמת משפיע על אריכות ימים

– שיקולים תרבותיים של דוג’ו

– ההשפעה של הפרסונה המפותחת וסביבות הלחימה בקראטה על אריכות ימים

בפרט הנתונים מראים כי המאסטרים של כל סגנונות הקראטה מתים בממוצע צעירים מאז מלחמת העולם השנייה. עם זאת חקר המשתנים והקישורים הרבים לסוגי הסגנון, כמו גם ציון להבדלים מסוימים הוא מפתח (וגישת פרקטיקה מבוססת עדויות לפי אזור, סגנון ועידן). לדוגמה, הנתונים של המאסטרים שחיו בשנות ה -1900 הם ייחודיים במידה מסוימת, ותכונות האימון כיום מספקות אפשרויות מדוע זה כך. הנתונים השתרעו על 118 מאסטרים בקראטה (ריקוד 8, מייסדי סגנון, ממשיכי סגנון וכו ‘) לניתוח הקישורים לתוחלת חיים מקוצרת בסגנונות קראטה ומעורבים בהם: שיעורי פציעות, דיאטות באזורים, פסיכולוגיה וגורמים קרביים וסוגי עמדה/תרגול.

במובנים מסוימים הרעיון הכללי של זה היה קיים בשנות ה -1900 למרות הספין הכמעט אוניברסלי של היום שאומנויות לחימה מביאות לבריאות לטווח ארוך כנושא ליבה. תומכים בכך כמה הצהרות מעניינות בנושא של מאסטרים עברו כמו איטוסו של המאה ה -19, המבוני של שיטו-ריו, אסאי משוטוקן שהצהירו בגלוי שבריאות לא יכולה ללכת יד ביד עם בו.

הבנת היתרונות והחסרונות של דרכים מסוימות לביצוע קראטה בתוך כל הסגנונות החל משוטוקאן, גוג’ו ועד שיטו-ריו, היא המפתח עבור רבים בעלי בריאות כנושא מרכזי.

[ad_2]

Source by Dr. Jason Armstrong

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved