האם אני מבוגר מכדי להתחיל אימון קראטה?

/
/
/
222 Views

[ad_1]

השאלה שאני שומע לעתים קרובות היא, “האם אני מבוגר מכדי להתחיל את הקראטה?“דאגה נוספת לאנשים היא שהם אינם גמישים מספיק בכדי שיוכלו להשתתף בשיעור קראטה.

מה שמבדיל את הקראטה כמשמעת מרוב ענפי הספורט האחרים הוא ההתחשבות ברמה הנוכחית של האדם. מדריך טוב יאתגר לחדד את הרמה הפיזית הנוכחית של כל תלמיד ולאתגר אותם בו זמנית ללא פגיעה. הרעיון הוא להגדיל בהדרגה את הרמה של אותו אדם בכל פעם שהוא משתתף בשיעור.

העובדה שאתה חושב שאתה צריך להיות בכושר טוב לפני תחילת השיעור היא שגויה, אך נפוצה. אחת הסיבות להתחייב לתוכנית קראטה היא להיכנס לכושר תוך כדי ללמוד כיצד להתגונן. שיעורי הקראטה בונים כוח, גמישות, סיבולת ולב אירובי בצורה פונקציונאלית. אימון קרוס כמו אימוני משקולות וג’וגינג בהחלט יכול לעזור, אבל זה לא חובה. אתה יכול להיכנס לכושר פונקציונלי על ידי ביצוע התרגילים הרגילים שקראטה מספק.

אני מכיר את הגברת המבוגרת הזו (מעל גיל 60) שסיפרה לי סיפור שנפלה על חפיסת קרח בחורף אחד. היא מעדה על חוט ונפלה חזק. היא הודתה שאם לא אימוני הקראטה שלה (אפילו ברמה שלה), היא לא תוכל לקום מהנפילה המגעילה הזו.

דוגמה נוספת היא סיפור על גבר בן 39 שעבר תאונת אופניים מגעילה עם מכונית נכנסת. המכונית פגעה בו עד כדי כך שהיתה רושם עצום (בליטה) על הפגוש הקדמי שלו. למרות שהאמבולנס נאלץ ללוות אותו לבית החולים, הוא לא נגרם נזק חמור מדי. הוא מודה שזה בגלל אימוני הקראטה שלו שאפשרו לו לבנות את “שריון הגוף” הדרוש כדי לקיים את רוב ההלם.

אנשים ממעיטים בחשיבות הגמישות. ככל שאנו מתבגרים, כך נהיה תלויים בגמישות שלנו לעשות דברים פשוטים כמו לקום על כיסא, לטפס על מדרגות וללכת ביציבה ישרה ללא כאבים.

וודא שהמטרות שלך ריאליות ושאל את עצמך את השאלה אם אתה מעוניין לשפר את איכות החיים שלך, או שאתה עושה את זה כספורט ומתחרה. אם אתה בגיל מסוים, למשל מעל גיל 35 ואתה רק מתחיל, התחרות לא צריכה להיות המטרה העיקרית שלך. המטרה שלך היא לבנות גוף ונפש גמישים וחזקים באופן פרוגרסיבי שיאפשר לך להזדקן בהצלחה וליהנות מהחיים ללא כאבים.

אני בן ארבעים ומתאמן בקראטה (מסורתי ותחרותי) למעלה מ -25 שנה. מה שאני אוהב בו הוא העובדה שמדובר בדיסציפלינה אינדיבידואלית שבמרכזה שיפור מתמיד של עצמך. אני גם אוהב את העובדה שיש שותפות וחברות שמניעים אותך לעשות טוב יותר בכל פעם.

לא, אתה לא מבוגר מדי להתחיל אימון קראטה. עכשיו תפסיק לחשוב על זה ופשוט עשה את זה!

אימון שמח,

[ad_2]

Source by Luciano Paparella

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved