בום הכושר

/
/
/
201 Views

[ad_1]

בעוד שעולמות הספורט והכושר קשורים זה בזה, רק בשנות השבעים התרבות הפופולרית הייתה מוכנה לקבל כושר בשקיקה כמו שקיבלה ספורט. הכושר עדיין לא קיבל את חשיבותו לשיפור הבריאות, והדעה הרווחת השוותה את הכושר לעבודה ולעבודת כפיים. בשנות הארבעים והחמישים, מעטים השתתפו בכושר ברצון. בין אלה שעשו היו ג’ק לאלן, ויקטור טאני, ג’וזף גולד, ג’וזף ווייד ולס ואבי “סטאדקטון” סטוקטון. חלוצי הכושר הללו, בין היתר, משכו אנשים לחוף הים בסנטה מוניקה, קליפורניה-חוף השרירים המקורי. המבקרים באו לצפות בהישגי הכוח וההצגות האקרובטיות שלהם. יותר ויותר צופים הפכו למשתתפים, ואנשים אלה, במקור בשוליים, הפכו לחלק מהמיינסטרים התרבותי. ג’ק לאלן, ויק טאני וג’ו גולד פתחו כולם רשתות כושר עם פיתוח גוף כמוקד העיקרי. בשל עמוד 602 ההשפעה של Abbye “Pudgy” סטוקטון, נשים הציגו את השריריות והכוח שהגיעו עם פיתוח גוף. פיתוח הגוף לא היה שמור עוד רק ל”אנשים חזקים “, וגרם לשינוי הלך הרוח של כל אלה שביקרו בחוף השרירים.

מהזרעים הנטועים בסנטה מוניקה הגיעו חוף ונציה, ביתם של אגדות פיתוח הגוף ארנולד שוורצנגר, פרנק זאן, ועוד רבים, רבים נוספים. חוף ונציה בשנות השבעים הביא עמו פיצוץ כושר ברחבי העולם. פיתוח גוף לא רק שהפך למיינסטרים, אלא שהדעה הרווחת על כושר השתנתה באופן דרמטי. האמריקאים בשנות השבעים יעשו הכל כדי לשפר את בריאותם וכושרם.

הספורט והאתלטיקה גדלו גם בשנות השבעים. נשים התעניינו יותר ויותר בהשתתפות בספורט; עם זאת, מעט מאוד מימון היה זמין לפיתוח אתלטיקה של נשים. חוק ציון התקבל בשנת 1972. חלק מסדרה של תיקוני חינוך, “כותרת ט ‘”, חוקקה שוויון מגדרי באתלטיקה. לא רק שהנשים נעשו פעילות יותר ויותר בכושר גופני, התקיים כעת חוק שדורש מימון שווה ושוויון הזדמנויות לספורטאיות. ב -21 בספטמבר 1973 ניצחה כוכבת הטניס, בילי ג’ין קינג, את בובי ריגס במשחק הטניס הראשון של “קרב המינים”. החישוק סביב האירוע הזה-והתוצאה שלו-סיפק עוד יותר תמריץ לנשים לעסוק בספורט וכושר. עד 1977, שיא של 87.5 מיליון מבוגרים בארה”ב מעל גיל שמונה עשרה טענו כי הם מעורבים בפעילות ספורטיבית כלשהי.

תעשיית הכושר המשיכה את צמיחתה עד שנות השמונים. בעלי חדר כושר התאימו את המתקנים שלהם כדי למשוך לקוחות וחדרי כושר חדשים נפתחו ברחבי ארצות הברית ובעולם. אורח חיים בריא הפך לחלק מהתרבות הפופולרית. כבר לא היה אופנתי להיות אתלטי, חזק או בריא. עם התפתחות הטכנולוגיה החדשה, בריאות וכושר הצליחו לפלס את דרכם לבתים. קלטות כושר הפכו לזמינות בתחילת שנות השמונים וממשיכות לעודד את אלה שאולי חדר כושר או מתקן בריאות לא יהיה נגיש להם. חדשנים כמו ג’יין פונדה וריצ’רד סימונס הצליחו להביא את תוכניות האימון שלהם לאוכלוסייה חדשה. ג’ו ווידר הפך לכוח משמעותי בהבאת בריאות, כושר ופיתוח גוף קרוב לתיבת הדואר באמצעות המגזינים והחוברות שלו. בגלל חלוצי הכושר כמו Weider, Gold, Fonda ו- Simmons, הכושר ממשיך לשחק תפקיד משמעותי בחברה המודרנית. החשיבות של בריאות תקינה וכושר גופני השפיעה וממשיכה להשפיע.

[ad_2]

Source by Kris Lee

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved