באג מסוכן מאיים על ספורטאי תיכון

/
/
/
241 Views

[ad_1]

אין ספורט כמו היאבקות בתיכון ובמכללות. אין בו את הכדורסל או הכדורגל, אבל הספורטאים שבוחרים בהיאבקות כספורט הם מתחרים אמיתיים. הצעירים האלה חזקים וזריזים אבל יש שם יריב שהמתאבק החזק ביותר לא יכול להתחרות נגדו. המתנגד הוא זיהום staphylococcus המכונה אחרת staph.

הסיבה שסטפ נפוצה כל כך בקרב מתאבקים היא מגע עור לעור ומגע עור עד מחצלת שאינו ניתן להימנע בשל אופיו של הספורט. ידוע כי סטאפ ובת הדודה המוטציה של סטפילוקוקוס אאורוס (MRSA) עמידים למוציציליאן.

לפני שנים הנוכחות של סטאף הייתה מינימלית ומתאבקים לא דאגו להידבקות במחלות. הגרוע ביותר למתאבק היה צריך לדאוג הוא כוויות מחצלת ואוזני כרובית. אבל לספורטאי של היום יש את החיידק המגעיל הזה לדאוג. ההערכה היא כי עד 30% מהאוכלוסייה נושאים חיידקים על עורם או באפם. מתאבקים נדבקים בזיהומי סטאפ ממגע עם עור, ממגע עם עור למזרן ומשיתוף ציוד ראש ומגבות.

בשנת 2008 מת מתאבק מפלורידה מת מסיבוכים של זיהום סטאף. אם הזיהום אינו מטופל, ה- staph יכול להיכנס לזרם הדם ולהיות קטלני.

סטאף יכול להופיע כמו פצעון, נשיכת באגים או זקיק שיער חודר. במשך כמה ימים הפצעון גדל בהדרגה לרתיחה. ברגע שהזיהום הוא בגודל של רתיחה ו/או שהוא מלווה בחום וצמרמורות, חובה על הספורטאי לפנות לטיפול רפואי. צריך להרחיב ולנקות את הרתיחה ולחייב אנטיביוטיקה. ניתן לעשות זאת במרפאת רופא, טיפול דחוף או במיון. אל תתעלם בשום פנים ואופן בעצמכם. במקרים קיצוניים, ה- staph עשוי להיות MRSA. המשמעות היא שהיא עמידה בפני רבים מהאנטיביוטיקה הידועה וסביר להניח שהאתלט יצטרך להתאשפז ולקבל אנטיביוטיקה IV.

הדרך הטובה ביותר להימנע מהדבקה מכל סוג שהיא היא להקפיד על היגיינה טובה. המתאבקים צריכים להתעקש לנקות את המחצלות לאחר כל אימון או תחרות. למתאבקים אסור לחלוק ציוד כמו נעליים, כיסויי ראש או מגבות. כולם צריכים להתקלח לאחר ההיאבקות ולהשתמש בסבון אנטיביוטי. אם ספורטאי מבחין בפצעון או ברתיחה כואבת, במיוחד אם הוא מלווה בחום, עליו לפנות מיד למאמן, למאמן ולהורים שלו ולפנות לטיפול רפואי. המתאבק הזה לא אמור להתאבק עד שיאשר אותו על ידי רופא.

היאבקות היא ספורט נהדר שתחילתו ביוון העתיקה. זו תהיה טרגדיה אם פקידי בית הספר יגלו שהספורט מסוכן מדי בגלל מחלות מדבקות. אם אתה הורה למתאבק הקפד להסביר לספורטאי התלמיד שלך את הסיכונים. אם אתה מתאבק קח קצת אחריות ותרגל היגיינה אישית טובה. אל תשתף ציוד ועודד את חברי הצוות שלך לעשות את אותו הדבר.

[ad_2]

Source by Ray Antonacci

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved