אלימות בספורט

/
/
/
214 Views

[ad_1]

בחברות עתיקות, אתלטיקה ומשחקי מגע תחרותיים במיוחד תמיד היו קשים, אבל תוקפנות בעבר התמתנה בהתעקשות שמשחק קשה, משחק כדי לנצח, לא היה בעל מראה של משחק כדי לרמות ולפגוע. אחת המדינות הראשונות שהביעו אידיאלים אתלטיים היו היוונים. כפי שנאמר על ידי פינדאר, האידיאל האתלטי שילב אומץ וסיבולת עם צניעות, כבוד והגינות, אותן תכונות חמקמקות שהיוונים כינו איידוס. ככל שהספורט התמקצע יותר, האוכלוסייה הכללית נסוגה יותר ויותר לצופים. היסטוריית הספורט מגלה כי למרות שהספורט היווני נפגע יותר ויותר על ידי שחיתות ושוחד, למרות זאת הם פרחו בעידן שהיה עד להתרחבות המהירה של האצטדיונים והזירות תחת האימפריה הרומית. בתקופת האימפריה הרומית, אלימות בספורט הפכה לעיקרון המקובל והצופים לא רק אישרו אותו, אלא גם אימצו אותו כנורמה חברתית.

בשנים האחרונות האלימות הספורטיבית נתפסה כבעיה חברתית. בקנדה ובאנגליה מונו ועדות לחקור אלימות בקרב שחקני הוקי ואוהדי כדורגל. קיימות כיום דוגמאות רבות לאלימות בספורט מקצועי, שכן מחוזות כמו ארצות הברית, קנדה, יוון, איטליה וגרמניה, דיווחו על דיונים על תיקים שעניינם קורבנות של מבצעי אלימות. עיתונים, מגזינים ותוכניות טלוויזיה מתארים ספורטאים מדממים ואוהדים מתפרעים במשחקי הוקי, אגרוף, כדורגל, כדורגל, בייסבול וכדורסל עם מה שנראה כמתגבר. אך האם אירועי אלימות בספורט אכן גדלים, ואם כן, מה הסיבה לעלייה שלילית כל כך? או שמא תשומת הלב הציבורית המוגברת והתמקדות התקשורת באלימות בספורט אינם משקפים עלייה בשכיחות או חומרת התוקפנות, אלא דאגה ציבורית גדולה יותר בנושאים מוסריים ושיח פוליטי?

בניגוד לדעה הרווחת, נראה שיש חוסר שביעות רצון גובר מאלימות בספורט. שינויים בכללי הספורט, התפתחויות בעיצוב הציוד ואפילו המאפיינים הפיזיים של זירות הספורט המודרניות התפתחו במאמץ לצמצם את האלימות או את השלכותיה. אך עדיין, בקרב צוותי ניהול אתלטיים, פקידי ממשלה, אוהדים וספורטאים עצמם, יש יחס אמביוולנטי כלפי אלימות בספורט. האמביוולנטיות לובשת צורה של הצדקת קיומה של אלימות בספורט, אך לא לקיחת אחריות אישית עליה. מאמנים ומנהלים נוטים להאשים את האוהדים, ואומרים שאלימות היא מה שמושך אנשים לאצטדיונים, מכיוון שהסיכון הכרוך בכך הופך את המשחק ל”מעניין יותר “. ספורטאים מודים לעתים קרובות שהם מתנגדים לאלימות, אך המאמנים מצפים מהם. מעריצים מצדיקים זאת בכך שהם מייחסים תוקפנות לספורטאים ולהיבטים מצבים של המשחק. הצופים רואים באלימות חלק בלתי נפרד מסוגי ספורט מסוימים מכיוון שאי אפשר לשחק משחקים כמו הוקי או כדורגל, מבלי לקבל את הצורך בפעולה אלימה.

עם זאת, דעת הקהל נוטה להתמקד יותר ויותר באלימות בספורט שכן ההתקדמות הגדולה בטכנולוגיות בהן נעשה שימוש הגדילה את הסיקור התקשורתי והופך את המידע לזמין לקהל גלובלי עצום. לפיכך, מבקרים בני זמננו נוטים לראות באלימות ספורט כתופעה עולמית עם מהלך עתידי מטריד ותוצאות חברתיות.

[ad_2]

Source by Jonathon Hardcastle

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved