אז למה עזבת את הקראטה?

/
/
/
244 Views

[ad_1]

אם אתה קראטקה רציני תדע שהאמנות השתנתה במידה ניכרת מההתחלה המקורית שלה באי אוקינאווה. מאז אנשים רבים, בעיקר מתרגלים רציניים באמנות, חיו, למדו והתאמנו בהרחבה ברחבי יפן ואוקינאווה. מה שהם גילו בתקופה ההיא על ידי קריאת טקסטים ישנים כמו גם דיבור עם מאסטרים ותיקים שינה את האופן שבו מתרגלים רבים מאתגרים את סוג אמנות הלחימה וחלק מהטכניקות הנוגעות לטכניקות ההגנה העצמית שנקראות אין להן דמיון. התוקפנות הבלתי מעורערת של דם אמיתי והקרב האמיתי שאתה מוצא ברחוב או בסמטה מחוץ לסביבה הנוחה של דוג’ו (אולם אימונים). הם מתחילים להטיל ספק ביעילות האמיתית של חלק מהטכניקות, במיוחד קאטה של ​​יסודות הקארטה הספורטיבית של ימינו.

מילת הזמזום שעושה את הסיבובים כיום היא לוחמנית, מערכת לחימה לכאורה, יעילה יותר, ישירה וקלה ללמידה המבוססת על עקרונות צבאיים, המכסה גם נושאים כגון, בדיקת לחץ כיצד להתמודד עם פחד ומהירות אדרנלין וכו ‘כן, אני כן תומך בהוספת נושאים אלה לתכנית הלימודים הקיימת שלך מכיוון שאני מאמין שחשוב לדעת עליהם. עם זאת, עדיין נותרה העובדה הבלתי מעורערת שהשיטות הישנות כפי שנלמדו לפני מאה שנה ויותר, יצאו מראש עם הופעתו של קראטה ספורט; אכן כלל מנעולים משותפים, זריקות, עבודת קרקע, התמודדות, הורדות, חניקה, נקודות לחץ ופגיעה באזורים מסוימים על מנת לפגוע באזורים פגיעים אנטומיים בגוף האדם. ובכן נחש מה? כל הטכניקות הנ”ל נמצאות בקאטה, אולם קיומם אבד עם הזמן, עד לא מזמן. תלמידים ומורים הודות למחקר החלוצי שנעשו על ידי כמה מתרגלים ייעודיים, יושבים כעת ושמים לב ומנסים לחשוף את אותן הטכניקות שתמצאו בתכנית הלימודים הלוחמת. בקראטה של ​​פעם הם היו שם כל הזמן. רק היית צריך לדעת איפה ואיך לחפש אותם, לפעמים לא קל למצוא את המשמעות האמיתית של יישום מסוים אני מודה.

ושם טמונה הדילמה מאיפה מתחילים מהו המפתח הסודי שיפתח את אוצר זה של טכניקות נסתרות, הבונקי האמיתי, היישום והניתוח בפועל של טכניקת הקאטאס. אני אציין כאן ועכשיו, שאנשים רבים ניסו אך בשל אופי מורכב וזמן מעורב ויתרו על הניסיון ללמוד יותר מדי לדבריהם.

קאטה בונקי מעשית

במקור קאטה החזיקה במושגי הלחימה והעקרונות למערכת לחימה שלמה האמת היא שהיום אבדו הרבה היבטים מעשיים של קראטה. לרוע המזל, הדבר גרם לתלמידים רבים לשאול את קרטות הקאטות את השאלה מדוע אני עושה את המהלך הזה כיצד טכניקה זו מתייחסת להגנה עצמית אישית ממשית מחוץ לדוג’ו. במקרים רבים התשובה שהם מקבלים בדרך כלל מותירה אותם מבולבלים ומאוכזבים. מצב זה לעתים קרובות מוביל להתפכחות ולכן, בתורו התלמיד עוזב את המועדון האמור או מוותר לחלוטין על האימונים.

תהיה הסיבה אשר תהיה, היפטר מהמיתוס שלקאטה חסר תועלת אין מה להציע או שווה לטרוח, אתה טועה. עובדה שלה, עבור הרוב המכריע של הקראטקה ברחבי העולם אף אחד ממה שהם לומדים כרגע אינו דומה ללמדו של המאסטרים הזקנים. תלמידים צעירים יותר לא הבינו ויצרו קשר מועט למושגים המסורתיים הבסיסיים. אפילו הטכניקות היו לרוב שונות כיוון שהדגש היה על קראטה וספורט פנאי במקום הישרדות אישית. זה לא נחשב הכרחי כאשר ניקוד נקודה היה שם המשחק. טכניקות חיוניות קשות מקרוב פינו את מקומן ללחימה מסוג מרחקים ואייפון, טכניקות ניקוד נקודות כפי שנהוגו בקראטה ספורטיבית בה אסור להכות יריב. עם זאת, עכשיו זה לא הזמן או המקום לשקול לעומק את כל הדרכים והרכיבים הפילוסופיים השונים המרכיבים את הקראטה. קאטה היא אימון מיומנות, אך עליך לאזן את לוח הזמנים של האימונים. קאטה אינה מחזיקה בכל הסודות. נסה למצוא את שורשי הקראטה הנהוגים בדרכים הישנות, אך גילוי המשמעות האמיתית והיישומים המיושמים עדיין נשאר דיסציפלינה לא ידועה יחסית בעולם המערבי.

עד להכנסת הקרטה הספורטיבית הטקסים המקודדים (קאטה), עברו לאורך הדורות, ושימשו ללמד את יסודות ההגנה העצמית. צורות הקאטה הקבועות שימשו כלי עיקרי דרכו הועברו סודות המאסטרים הקדמונים. הכרת הקאטות אך לא היישומים או העקרונות שלה מאחורי היישומים האלה היא כמו לשמוע שיר בלי להבין את משמעות המילים; זה חסר תועלת.

תלמד את העבר ותבין טוב יותר את העתיד, כמו כן, תספק לקחים חשובים על הרבה מהלמידות המקוריות של המאסטר הקדום, כי השאלות האלה על קאטה תמיד יהיו קיימות. מסורות בסגנון קראטה ישן מציעות מורשת מקורית של טכניקות הגנה ועקרונות מגוננים שמטרתם לזהות חולשות אנושיות על גוף האדם (מטרות מתאימות) לתקוף.

כעת עצות מסוג זה עשויות להיראות לך כממבו-ג’מבו אך במאמץ לגלות את האמת כמו קראטקה אחרת שלפניך. יהיה עליך למצוא סיבה לקיום מסוים בתוך הקאטה שאתה לומד ואולי תמצא תרופה להתפכחות שלך. היו סבלניים ותשיגו את כל הדברים.

להישאר בטוח.

[ad_2]

Source by Buzz Campion

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.winxtr.com All Rights Reserved